fbpx
Źródło: Flickr.com/magro_kr

lipiec 2021

15

1:07:29

Opolskie: śmiertelny wypadek na torach w Otmuchowie

Na linii kolejowej Goświnowice – Otmuchów doszło dziś przed godziną 11 do śmiertelnego wypadku z udziałem osoby pieszej. O zdarzeniu poinformowały regionalne media.

Przechodzący przez tzw. dziki przejazd mężczyzna wpadł pod należący do PKP Intercity pociąg „Kormoran” relacji Polanica-Zdrój – Olsztyn Główny. Do tragedii doszło na wysokości ul. Sienkiewicza w Otmuchowie.

Do wypadku skierowane zostały służby ratownicze, pięć zastępów straży pożarnej i policja. Potrąconego mężczyzny nie udało się uratować.

„Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu, strażacy wydobyli osobę spod wagonu i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Niestety, przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny” – poinformował mł. asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, cytowany przez portal O!Polskie Ratownictwo.

Portal Nowiny Nyskie dowiedział się nieoficjalnie, że ofiara to 37-letni mieszkaniec oddalonej o 15 kilometrów gminy Kamiennik.

Na linii trwają utrudnienia ruchu w obu kierunkach. Podróżnym zapewniono komunikację zastępczą.

To drugie w tym tygodniu śmiertelne potrącenie na opolskich torach. We wtorek 13 kwietnia w Łambinowicach pod autobusem szynowym zginął 49-letni mężczyzna. Okoliczności obu wypadków wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram