fbpx
Źródło: Kgsok.pl

lipiec 2021

16

2:07:03

Białystok: grafficiarz ujęty przez funkcjonariuszy SOK

15 lipca na szlaku kolejowym Białystok Stadion – Białystok funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji obiektu infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wraz z kolegą zamalował metodą graffiti ponad 16 m2 powierzchni na ścianie wiaduktu kolejowego.

W czwartkową noc 15 lipca br. funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku patrolujących samochodem służbowym szlak kolejowy Białystok Stadion – Białystok  zainteresowało światło latarki w rejonie torów czynnych. Zachowując ostrożność zbliżyli się do źródła światła stwierdzając, że dwie osoby farbami w sprayu nanoszą graffiti na ścianie wiaduktu.

Na widok funkcjonariuszy SOK dwaj sprawcy dewastacji  rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu jeden z uciekinierów został ujęty. W torbie posiadał 6 puszek z farbą w sprayu. Ujęty 19-latek oraz Jego kolega, który zbiegł z miejsca zdarzenia, zamalowali około 16 m² powierzchni na elewacji wiaduktu kolejowego.

Ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z 4 komisariatu Policji w Białymstoku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram