fbpx
Źródło: Flickr.com/Hugh Llewelyn

lipiec 2021

16

10:07:22

Na Śląsku wykoleiły się wagony składu PKP IC

W miejscowości Czerwionka-Leszczyny doszło dziś do wykolejenia pociągu pasażerskiego PKP Intercity. Około godziny 4:30 z torów wypadły dwa wagony przewoźnika. Pasażerowie nie odnieśli obrażeń – podaje portal Polsat News.

Zdarzenie miało miejsce na linii kolejowej nr 140 Tychy – Rybnik. Dwa ostatnie wagony składu osobowego PKP Intercity „Chopin” relacji Wiedeń – Warszawa wypadły z toru, jednak nie doszło do ich wywrócenia. Pociągiem podróżowało około 80 osób. Pasażerom, maszyniście oraz załodze pociągu nic się nie stało.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną niebezpiecznego incydentu. Jedna z hipotez wskazuje, że na skutek burzy i dużych opadów deszczu mogło dojść do podmycia torów. Podróżni zostali bezpiecznie ewakuowani ze składu. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja powypadkowa PKP.

Ruch kolejowy na linii Tychy – Rybnik został wstrzymany. Koleje Śląskie zapewniły swoim pasażerom autobusową komunikację zastępczą. Z kolei pociągi przewoźnika PKP Intercity jeżdżą zmienioną trasą. Wiele kursów zostało odwołanych lub ma duże opóźnienia.

Po godzinie 7 służby przystąpiły do wkolejenia wagonów. W celu płynnego zarządzania ruchem na miejscu aktualnie pracuje zespół złożony z przedstawicieli PKP Linii Kolejowych i przewoźników. Ich działania mają zakończyć się około godziny 12. Specjaliści określą m.in. zakres prac koniecznych do przeprowadzenia na torach w celu przywrócenia ruchu na linii.

Bieżące informacje o opóźnieniach i zmianach w kursowaniu pociągów można śledzić na [portalu pasażera].

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram