fbpx
Źródło: Facebook.com/Deutsche Bahn Personenverkehr

lipiec 2021

16

1:07:37

Powodzie i ogromne straty na kolei w Belgii i Niemczech

Gwałtowne burze z ulewnym deszczem, do których doszło wczoraj na zachodzie Europy, doprowadziły do poważnych problemów z funkcjonowaniem kolei na terenie Belgii i Niemiec. Na skutek powodzi wiele linii i pociągów zostało zalanych. Przewoźnicy zawieszają połączenia.

Do największych strat doszło w niemieckich krajach związkowych: Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie zalanych zostało kilkaset kilometrów torów i wiele pociągów. W ocenie Deutsche Bahn powodzie w znacznym stopniu uszkodziły torowiska, zwrotnice, urządzenia sygnalizacyjne i nastawnice. Odcinek z Kolna do Dortmundu jest całkowicie nieczynny. Przewoźnicy kolejowi nie są w stanie oszacować poniesionych strat, dopóki woda nie opadnie. Nie wiadomo, kiedy ruch na uszkodzonych liniach zostanie wznowiony.

Sytuacja w Belgii również jest bardzo poważna, w związku z czym wiele połączeń zostało odwołanych. Największe straty odnotowano w prowincjach Namur, Luksemburg i Liège. Obecnie nie jeżdżą m.in. międzynarodowe składy z Kolonii do Luksemburga. Pasażerowie, którzy są w posiadaniu biletów na zawieszone pociągi, mogą przełożyć podróże lub otrzymać pełny zwrot środków.

W wyniku ostatnich burz i nawałnic na zachodzie Niemiec zginęły łącznie co najmniej 103 osoby. Z kolei w Belgii śmierć poniosło około 15 obywateli tego kraju. Służby obawiają się, że ofiar będzie znacznie więcej, ponieważ wiele osób wciąż uznaje się za zaginione.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram