fbpx
Źródło: Tramwaje Śląskie S.A.

lipiec 2021

16

8:07:16

Pracownicy Tramwajów Śląskich z nowymi wzorami mundurów

Tramwaje Śląskie poinformowały, że od lipca zmieniły się wzory mundurów pracowników służby ruchu spółki. Motorniczowie oraz kontrolerzy ruchu noszą granatowo-niebieskie umundurowanie. To powrót do historycznej kolorystyki.

Prawie od początku funkcjonowania komunikacji tramwajowej na terenie dzisiejszej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii motorniczowie, ale także konduktorzy, regulatorzy i kontrolerzy ruchu tramwajowego nosili mundury w granatowo-niebieskich barwach. Tak było przed II wojną światową i w czasach Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, a także później – w Przedsiębiorstwie Komunikacji Tramwajowej. Dopiero pod koniec lat 90. XX wieku firma przestała zapewniać stroje służbowe dla pracowników służby ruchu.

„W 2010 roku Spółka wróciła do tradycji mundurów dla pracowników służby ruchu, jednak wówczas przyjęta została brązowo-piaskowa kolorystyka, nawiązująca do logotypu Spółki. Od 1 lipca 2021 roku w tym zakresie wróciliśmy do tradycyjnej kolorystyki – spodnie i spódnice oraz swetry są granatowe, a koszule niebieskie” – wskazuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Do kompletu stroju kontrolerów ruchu dochodzą czapki typu garnizonowego. Całość wpisuje się z ogólnopolski trend kolorystyczny. W większości przedsiębiorstw tramwajowych w kraju motorniczowie noszą ubrania służbowe w granatowo-niebieskich barwach, choć – w przeciwieństwie do okresu lat 50.-70. XX wieku – nie jest to element odgórnie ujednolicony dla całej Polski.

W skład zestawu ubrań służbowych dla motorniczych spółki Tramwaje Śląskie S.A. weszły: spódnice i spodnie, koszulki polo, koszule z krótkim i długim rękawem oraz swetry. Odzież wyprodukowało Towarzystwo Akcyjne Telimena S.A. z Łodzi.

Źródło tekstu: Tramwaje Śląskie S.A./Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram