fbpx
Źródło: Facebook/Kolejowe ABC

Lipiec 2021

18

11:07:00

Kolejowe ABC prezentuje najmłodszym „Mój Dziennik Kolejowych Podróży”

„Mój Dziennik Kolejowych Podróży” to nowa inicjatywa kampanii „Kolejowe ABC” skierowana do młodych pasażerów kolei i ich rodziców. Dzieci mogą w nim m.in. wpisać, o której godzinie kupiły bilet i jaką odległość pokonały na pokładzie pociągu.

W publikacji znajdują się też porady, m.in. na temat tego, jak zachować się podczas podróży. Rodzice muszą pamiętać o tym, aby drukowaną wersję dopasować do wieku swojego dziecka. Dziennik jest dostępny w trzech wariantach: dla przedszkolaków, dla uczniów szkół podstawowych klas I-III i dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Można pobrać go [tutaj].

„Przed Wami podróż pociągiem? Zabierzcie w nią »Mój Dziennik Kolejowych Podróży«, w którym nosorożec Rogatek, bohater »Kampanii Kolejowe ABC«, wraz z przyjaciółmi, poprzez ciekawe zadania i zagadki zapozna Twoje dziecko ze wszystkimi etapami podróży pociągiem. Dzięki temu Wasza podróż będzie bezpieczna, ciekawa i radosna” – czytamy na stronie kampanii.

Inicjatorzy akcji wskazują, że każdą podróż koleją należy najpierw dobrze zaplanować: ustalić cel podróży, poznać możliwe sposoby zakupu biletów, spakować bagaż, wybrać odpowiednie zabawki i przekąski na drogę. W tym wszystkim pomoże właśnie Dziennik.

Więcej porad i wskazówek dotyczących bezpiecznego podróżowania koleją można znaleźć na profilach „Kampanii Kolejowe ABC” na [Facebooku] i [Instagramie]. Na dzieci i rodziców czekają edukacyjne filmiki, zagadki, rebusy oraz konkursy.

Źródło tekstu: Kampania Kolejowe ABC/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram