fbpx
Źródło: YouTube/NCRTC

lipiec 2021

19

3:07:52

Alstom ruszył z produkcją pociągów RRTS dla korytarza Delhi – Meerut

Alstom rozpoczął produkcję nowoczesnych pociągów średnich prędkości, które będą obsługiwały tworzony pod kontem Systemu Szybkiej Komunikacji Regionalnej (RRTS) korytarz Delhi – Ghaziabad – Meerut w północnych Indiach. Koncern poinformował, że pierwszy pojazd dostarczy w 2022 r.

Umowa (podpisana w maju 2020 roku, jeszcze z Bombardierem, przed przejęciem go przez Alstom) obejmuje zaprojektowanie, produkcję oraz dostawę 210 wagonów pociągów dojazdowych i tranzytowych (w których zawiera się: 30 regionalnych 6-wagonowych składów oraz 10 trójwagonowych składów komunikacji miejskiej dla miasta Meerut), a także kompleksową obsługę serwisową w wymiarze 15 lat. Alstom zajmie się również m.in. przygotowaniem, instalacją i wdrożeniem systemów sygnalizacji i sterowania pociągiem czy systemów komunikacyjnych dla powstającego korytarza RRTS. 

Zamówienie przygotowują należące do Alstomu fabryki w miastach Savli i Maneja w stanie Gujarat. Lokalny charakter produkcji jest związany z realizacją rządowego programu „Make in India” zachęcającego zagraniczne firmy do inwestowania w Republice.

„Jesteśmy szczęśliwi z rozpoczęcia lokalnej produkcji tych zaawansowanych technologicznie pociągów w ramach pierwszej w kraju kolei dojazdowej średniej prędkości. W Alstom skupiamy się na opracowywaniu zrównoważonych produktów oraz rozwiązań, które przetrwają próbę czasu, działając wydajnie przez dziesięciolecia” – podkreślił w opublikowanym 16 lipca firmowym komunikacie Alain Spohr, Dyrektor Zarządzający Alstom India.

Jak informuje portal International Railway Journal, pierwsze pociągi od Alstomu zostaną dostarczone na początku 2022 roku.

82-kilometrowy odcinek RRTS o rozstawie torów 1435 mm, będzie umożliwiał jazdę z szybkością 180 km na godzinę. Linia – jako pierwsza w Indiach – zostanie wyposażona w hybrydowy system bezpieczeństwa ETCS poziomu 2. Według informacji podanych przez realizującą projekt agencję National Capital Region Transport Corporation, otwarcie trasy jest planowane na marzec 2023 roku.

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram