fbpx
Źródło: PKP PLK S.A./zdj. ilustracyjne

lipiec 2021

20

2:07:28

Śląsk: utrudnienia na linii nr 140 nawet do końca lipca

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały PAP, że naprawa uszkodzonej infrastruktury kolejowej linii nr 140 w miejscowości Czerwionka-Leszczyny na Śląsku potrwa nawet do końca lipca br. Utrudnienia to skutek wykolejenia się wagonów pociągu PKP Intercity, do którego doszło w zeszły piątek.

Zarządca infrastruktury poinformował, że dla przywrócenia ruchu kolejowego na uszkodzonym odcinku linii nr 140 Tychy – Rybnik trzeba będzie przeprowadzić prace naprawcze odcinka toru o długości 1 km, a także jednego rozjazdu. PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że usuwanie usterki może potrwać kilkanaście dni – nawet do końca bieżącego miesiąca. Do tego czasu pasażerowie muszą korzystać z pociągów jadących zmienioną trasą lub z autobusowej komunikacji zastępczej.

„Obecnie wykonywane są pomiary geodezyjne i badania geotechniczne w celu określenia wzmocnienia podtorza. Przygotowywany jest teren do odbudowy podtorza. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu, po intensywnych opadach deszczu. Transportowane są też materiały na miejsce robót. Zakończenie prac i przywrócenie ruchu pociągów planowane jest na 30 lipca” – poinformowała PAP Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Przypomnijmy, że do uszkodzeń doszło na skutek ubiegłotygodniowego wykolejenia się dwóch wagonów składu pasażerskiego „Chopin” należącego do PKP Intercity. W chwili zdarzenia pociągiem podróżowało około 80 osób. Pasażerom, maszyniście oraz załodze pociągu nic się nie stało. [czytaj więcej] Do incydentu doszło na skutek podmycia torów w wyniku intensywnych opadów deszczu. Trwa postępowanie w celu wyjaśnienia wszystkich szczegółów sprawy.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram