fbpx
Źródło: Kgsok.pl

lipiec 2021

21

11:07:17

Skierniewice: SOK udaremniła próbę kradzieży roweru

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili kradzież roweru z parkingu rowerowego na stacji Skierniewice. Jeden z dwóch sprawców ujętych przez mundurowych był dodatkowo poszukiwany przez Policję. Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę.

18 lipca dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei zauważył na parkingu rowerowym stacji osobowej Skierniewice trzech mężczyzn, których zachowanie wskazywało na możliwość usiłowania kradzieży roweru przypiętego do stojaka. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze SOK.

Na widok mundurowych mężczyźni rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu, dwaj sprawcy, 16- i 18-latek, zostali ujęci przez funkcjonariuszy SOK. W trakcie dalszych czynności ustalono, że nastolatkowie zdążyli przeciąć linkę stalową, która zabezpieczała przed kradzieżą rower marki Kross o wartości około 1200 zł.

Przybyli na miejsce Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach ujawnili przy sprawcach nożyce do stali, klucze do kół, pałkę bejsbolową, młotek oraz kilka smartfonów. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnej bazie danych, okazało się, że ujęty 16-latek jest poszukiwany przez Policję.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejsca Policji w Skierniewicach.

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram