fbpx
Źródło: Stacja Muzeum

lipiec 2021

21

1:07:50

Stacja Muzeum zaprasza najmłodszych na kolejną edycję „Stacji Dzieci”

W poniedziałek 26 lipca warszawska Stacja Muzeum startuje z tegoroczną edycją "Stacji Dzieci" - wakacyjnym projektem dydaktyczno-kulturalnym, skierowanym do dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Zajęcia będą miały formę półkolonii i potrwają do 30 lipca.

Podczas wydarzenia Stacja Muzeum zamienia się w małe miasto, które ma swoje urzędy, miejsca pracy, walutę i czuwającą nad porządkiem policję. Uczestnicy warsztatów poznają różne zawody oraz uczą się określonych ról społecznych, a co najważniejsze - integrują się.

Opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć sprawują opiekunowie grup, pracownicy muzeum i wolontariusze. Na czas zabawy mali obywatele stają się pełnoprawnymi obywatelami swojego miasta i członkami społeczności.

Udział w "Stacji Dzieci" jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy.

Partnerami tegorocznej edycji "Stacji Dzieci" są: Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "MEDITRANS" SPZOZ w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie i Straż Miejska m.st. Warszawy.

Najważniejsze informacje

26 lipca 2021 roku pierwsi ochotnicy stawią się na wybranych stanowiskach pracy. To właśnie oni sami zdecydują, jaki zawód danego dnia będą wykonywać. Za udział w dwugodzinnych warsztatach otrzymają zapłatę w walucie obowiązującej jedynie w Stacji Dzieci. Za zarobione pieniądze uczestnicy mogą zrobić zakupy w specjalnie do tego przygotowanym sklepiku obsługiwanym również przez dzieci.

Od godz. 13 do 14 odbędą się pokazy zorganizowane przez Partnerów akcji. To niecodzienna okazja, by z bliska przyjrzeć się ich pracy, osobiście porozmawiać i zadać pytania ratownikom medycznym czy pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego, i posłuchać płyt winylowych w towarzystwie pracownika Mazowieckiego Instytutu Kultury. W pokazach będą mogły wziąć udział dzieci, które nie zdążą zapisać się na warsztaty.

W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymają obiad. Do ich dyspozycji będzie także woda do picia (organizatorzy proszą o wyposażenie dzieci w kubki plastikowe lub bidony, najlepiej podpisane).

W plikach do pobrania znajduje się [Regulamin] oraz [Karta uczestnika]. Oryginały dokumentów powinny trafić do Stacji Muzeum w dniu, w którym dziecko bierze udział w zajęciach. Dokumenty można będzie wypełnić również na miejscu. Rejestracja uczestników będzie czynna od godz. 9:30.

Zapisu można dokonać pod adresem e-mail edukacja@stacjamuzeum.pl

Więcej informacji na temat „Stacji Dzieci” można znaleźć [tutaj] oraz pod numerem telefonu: 22 620 04 80, wew. 106.

Źródło tekstu: Stacja Muzeum/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram