fbpx
Źródło: Flickr.com/Ingolf – zdjęcie ilustracyjne

lipiec 2021

21

12:07:50

Wrocławskie MPK udostępniło film z wtargnięcia pieszej pod tramwaj

W sieci pojawiło się pochodzące z rejestratora tramwaju nagranie, pokazujące drastyczny wypadek, do którego doszło na jednym z wrocławskich torowisk. Wprost pod rozpędzony pojazd weszła nieuważna piesza. Kobietę przetransportowano do szpitala. MPK Wrocław opublikowało film ze zdarzenia ku przestrodze.

Opisywany wypadek miał miejsce w piątek 16 lipca. Przechodząca przez przejście dla pieszych kobieta nie zauważyła zbliżającego się tramwaju i w wyniku wtargnięcia na tory została potrącona. Ranna miała dużo szczęścia. W wielu przypadkach tego typu zdarzenie kończy się śmiercią.

Źródło: YouTube/Polsatnews.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu przypomina że „pieszy wchodzący na przejście bez sygnalizacji nie ma pierwszeństwa przed jadącym tramwajem”. Krzysztof Balawejder, prezes zarządu MPK Wrocław, zwraca też uwagę, że w sytuacjach jak ta, „ofiary są dwie”.

„Film jest dramatyczny ale oglądany na żywo staje się dla naszych motorniczych traumą na lata” – podkreśla Balawajder we wpisie na portalu społecznościowym Facebook.

Udostępnione przez MPK Wrocław nagranie można zobaczyć [tutaj].

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram