fbpx
Źródło: Polregio.pl

lipiec 2021

23

10:07:51

Polregio zaprasza na wycieczkę do Parku Mużakowskiego

Polregio zaprasza pasażerów na kolejną wycieczkę w ramach inicjatywy „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami Polregio”. Wyjazd do Parku Mużakowskiego odbędzie się 24 lipca o godzinie 9.

Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa ze względu na swoje walory przyrodnicze i znaczenie historyczne, w roku 2004 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd do tego miejsca nastąpi ze stacji w Zielonej Górze o godzinie 9. Pociąg Polregio zatrzyma się na przystankach: Nowogród Osiedle (przyjazd o 9:30), Żary (przyjazd o 9:56), by ostatecznie dotrzeć do Przewozu (przyjazd o 10:49).

Następnie podróżni przesiądą się do autobusu, który zawiezie ich do serca Parku Mużakowskiego. Bujna roślinność, stare, majestatyczne drzewa, klimatyczne alejki, zielona, otwarta przestrzeń – to cechy tego wyjątkowego dla regionu miejsca. Polregio wskazuje, że zwiedzanie odbędzie się z udziałem trzech przewoźników.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze, Żarach oraz w dniu wyjazdu u kierownika pociągu. Liczba miejscówek jest ograniczona.

Cennik biletów:

Zielona Góra – Park Mużakowski – Zielona Góra: 50 zł,
Żary – Park Mużakowski – Żary: 40 zł,
Nowogród Osiedle – Park Mużakowski – Nowogród Osiedle: 40 zł.

Na stronie przewoźnika można znaleźć szczegółowy [rozkład jazdy] i [plan wycieczki].

Źródło tekstu: Polregio/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram