fbpx
Źródło: Muzeum Kolejnictwa

lipiec 2021

24

8:07:00

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza na spotkanie z „Koleją w miniaturze”

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza pasjonatów na prezentację modeli kolejowych. Wydarzenie „Kolej w miniaturze” rusza dziś o godzinie 10.

Egzemplarze, które zostaną wystawione w ramach eventu, pochodzą z kolekcji Adama Borysiaka. To pasjonat kolei zajmujący się budową miniatur modeli kolejowych w skali 1:32, na torze 45 mm. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowana makieta składająca się z 16 modułów.

Muzeum Kolejnictwa wskazuje, że wszystkie modele to wierne kopie oryginalnego taboru kolejowego z lat 1975-1985. Są one wykonane w całości z tworzywa metalowego. W czasie wydarzenia na makiecie zostaną zaprezentowane m.in. lokomotywy ST44, ST43, SP45, wagony osobowe 43A oraz wagony towarowe.

Całe wydarzenie odbędzie się w hali zabytkowej parowozowni w placówce. Wydarzenie zakończy się jutro o godzinie 16. Władze muzealnej placówki zapraszają do udziału w wydarzeniu pasjonatów kolei z całymi rodzinami.

Jeden z modeli wykonanych przez Adama Borysiaka można zobaczyć na poniższym nagraniu.

Źródło tekstu: Muzeum Kolejnictwa/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram