fbpx
Źródło: Flickr.com/Damian R (zdjęcie ilustracyjne)

lipiec 2021

26

9:07:45

Podkarpacie: mężczyzna zginął pod kołami pociągu

W niedzielę po południu na odcinku Ropczyce – Dębica (woj. podkarpackie) pod kołami pociągu osobowego zginął mężczyzna, który wtargnął na tory. Ruch na trasie przez kilka godzin był wstrzymany.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, powołując się na biuro prasowe PKP PLK, do zdarzenia doszło zaraz po godzinie 14. Wprost pod pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl Główny - Szczecin Główny wszedł pieszy. W wyniku potrącenia mężczyzna zginął.

W związku z wypadkiem na szlaku doszło do wstrzymania ruchu, które trwało kilka godzin. Opóźnienia pociągów wyniosły 120-150 minut. Przewoźnicy zorganizowali podróżnym tymczasową komunikację zastępczą.

To kolejny wypadek z udziałem pociągów PKP Intercity, do którego doszło w ostatnich dwóch tygodniach. 23 lipca w Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie) wykoleiła się prowadząca skład dalekobieżny lokomotywa EP07-1018. [czytaj więcej] Wcześniej, 16 lipca, na Śląsku wypadły z torów dwa wagony pociągu „Chopin” jadącego z Wiednia do Warszawy. [więcej] W obu wypadkach nikt nie ucierpiał.

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram