fbpx
Źródło: Mpk.wroc.pl

lipiec 2021

27

3:07:10

MPK Wrocław chce kupić 40 nowych tramwajów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu planuje dalsze inwestycje w tabor tramwajowy. Spółka ogłosiła przetarg, w ramach którego chce nabyć pojazdy mające zastąpić najstarsze, dwuwagonowe Konstale.

Miejski przewoźnik poinformował 26 lipca na swojej stronie internetowej o ogłoszeniu przetargu na nowe tramwaje. MPK Wrocław planuje pozyskać 24 pojazdy, a zakup ma być poszerzony o dodatkowych 16 sztuk w ramach prawa opcji. Spółka czeka na oferty do 30 września.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreśla, że inwestycje prowadzone przez miasto realizowane są pomimo pandemii i innych okoliczności. Jego zdaniem stolica Dolnego Śląska działa odważnie w kwestii rozwoju transportu zbiorowego.

„Konsekwentnie stawiamy kolejne kroki, żeby poprawić jego jakość. To był i jest mój priorytet. Cieszę się, że wspólnie z prezesem Balawejderem (szefem MPK Wrocław – przyp. red.) mamy podobne zdanie na ten temat. Dlatego też zdecydowaliśmy się ogłosić przetarg na kolejne nowe tramwaje dla Wrocławia” – wskazuje Jacek Sutryk.

Nowe tramwaje mają cechować się nowoczesnością. Przewoźnik podkreśla, że pojazdy muszą być niskopodłogowe i wyposażone w udogodnienia, takie jak m.in. klimatyzacja.

Przetarg ogłoszony przez MPK Wrocław to kolejna inwestycja w tabor pojazdów szynowych, jaką realizuje spółka. W tym roku ma się rozpocząć dostawa 46 zakupionych Moderusów Gamma. Ponadto przeprowadzany jest remont 42 wagonów Protram 205 WrAs oraz Skoda 16T.

„Mamy jeden z najmłodszych taborów autobusowych w Polsce, co roku przeznaczamy 80 milionów na poprawę stanu torowisk. Teraz, przyszedł czas żeby po raz kolejny zdecydowanie zainwestować w tramwaje” – podkreśla prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy/MPK Wrocław


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram