fbpx
Źródło: Wikipedia.org/Mariuszjbie

lipiec 2021

27

12:07:53

Śląsk: wkrótce spotkanie ws. połączenia kolejowego do Jastrzębia-Zdroju

W czwartek 29 lipca odbędzie się spotkanie konsultacyjne online, dotyczące wznowienia połączeń kolejowych do Jastrzębia-Zdroju. Działania podejmowane przez Województwo Śląskie mają na celu przywrócenie 90-tysięcznego miasta na kolejową mapę Polski.

Spotkanie dotyczy projektu „Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku dla projektu liniowego pn. Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami”, realizowanego na zlecenie Województwa Śląskiego przez konsorcjum: Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą inwestycji jest utworzenie połączenia kolejowego Katowice – Jastrzębie-Zdrój, biegnącego przez Żory. Środek do tego celu stanowi budowa (lub odbudowa, w zależności od wariantu, który zostanie wybrany) infrastruktury kolejowej pomiędzy Jastrzębiem-Zdrojem, Żorami i Orzeszem. W powiązaniu z istniejącą infrastrukturą, ma to zapewnić atrakcyjne połączenie Jastrzębia-Zdroju, Żor i okolicznych miejscowości m.in. z Katowicami. Spotkanie konsultacyjne dotyczyć będzie szczegółowego przedstawienia rozpatrywanych wariantów przebiegu tej trasy.

Debata odbędzie się w czwartek 29 lipca 2021 r. o godz. 10:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby mogą przesłać zgłoszenia do uczestnictwa w spotkaniu do 27 lipca. Informacje dotyczące sposobu rejestracji dostępne są [tutaj].

Źródło tekstu: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram