fbpx
Źródło: Fundacja Grupy PKP

lipiec 2021

29

8:07:28

Edukacyjna działalność Fundacji nowohuckie.pl wsparta przez Grupę PKP

Fundacja Grupy PKP przekazała darowiznę na działalność Fundacji nowohuckie.pl. Środki przeznaczono na pokrycie kosztów zakupu kamery do studia audiowizualnego w kompleksie Zarządu Prowincjalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Warszawie.

Fundacja nowohuckie.pl działa od 2014 roku. Misją organizacji jest propagowanie wartości uniwersalnych, prowadzenie działalności naukowej i edukacyjnej zgodnie z Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego, a także działalności w zakresie kulturowo-rozrywkowym oraz promocji turystycznej i regionalnej. Swoje cele realizuje poprzez produkcję nagrań wideo oraz dźwiękowych, w tym muzycznych. Ponadto przygotowuje liczne warsztaty, konferencje i zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Nieszablonowość powyższych działań polega na wykorzystywaniu współczesnych środków przekazu w działalności ewangelizacyjnej.

Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek podkreśliła, że wsparcie dla organizacji zajmującej się przedsięwzięciami edukacyjnymi jest ważnym elementem działalności Fundacji.

„Cieszymy się, że mogliśmy udzielić tej pomocy i przekazać darowiznę na tę konkretną inicjatywę. Doskonale rozumiemy, jak istotne są działania edukacyjne i jaką rolę odgrywają w społeczeństwie. Od samego początku istnienia naszej Fundacji wspieramy stowarzyszenia i organizacje, które propagują zwracanie się ku wartościom uniwersalnym” – dodała Katarzyna Kucharek.

Fundacja nowohuckie.pl dzięki zakupionej kamerze umożliwi młodzieży występ w studiu Radia Pallotti.FM oraz Telewizji Pallotti.TV, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje talenty i pasje w obszarach kultury, i kształtować postawy patriotyczne.

„Poprzez tworzenie tego typu projektów, łatwiej będzie dotrzeć do osób z rozmaitych środowisk, by konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą, umiejętnościami, jak również wspierać te obszary, gdzie młodzi potrzebują pomocy związanej z budowaniem własnej tożsamości narodowej i odnalezieniem wartościowego sensu w życiu” – zaznaczył ks. Łukasz Gołaś, prezes Fundacji nowohuckie.pl.

Źródło tekstu: Fundacja Grupy PKP/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram