fbpx
Źródło: Twitter.com/Piotr Tuzimek

lipiec 2021

29

9:07:36

Kołbaskowo: zderzenie niemieckiego pociągu osobowego z ciężarówką

Wykolejone dwa wagony i 8 osób poszkodowanych - to efekt zderzenia pociągu pasażerskiego z samochodem ciężarowym, do którego doszło dziś rano na przejeździe kolejowo-drogowym w Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie).

Według informacji przekazanych lokalnym mediom przez kpt. Tomasza Kubiaka, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, około godz. 6:30 kierowca pojazdu ciężarowego zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy. Doprowadziło to do zderzenia z pociągiem DB Regio relacji Szczecin – Berlin, który uderzył w naczepę ciężarówki.

W wyniku wypadku wykoleiły się dwa wagony składu. Z pociągu ewakuowano 38 osób. Jak informuje portal Rmf24.pl, 8 podróżnych odniosło lekkie obrażenia.

Do wypadku skierowano 5 zastępów straży pożarnej, policję, pogotowie ratunkowe oraz Straż Ochrony Kolei. Przejazd kolejowy na drodze łączącej Kołbaskowo i Smolęcin jest nadal zablokowany.

Film z miejsca zdarzenia opublikował portal Radia Szczecin:

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram