fbpx
Źródło: Plk-sa.pl (zdjęcie ilustracyjne)

lipiec 2021

30

9:07:38

Białystok: uszkodzony rozjazd i duże utrudnienia w ruchu kolejowym

Do godzin popołudniowych trwać będzie naprawa fragmentu torów na stacji w Białymstoku. W nocy z 29 na 30 lipca, podczas przejazdu składu towarowego, uszkodzony został rozjazd, którym przemieszczają się pociągi jadące m.in. w kierunku Warszawy.

Polskie Radio Białystok informuje, że zablokowany został odcinek torów, przez który realizowane są kursy w kilku kierunkach. W miejsce pociągów wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Duże utrudnienia czekają na pasażerów jadących do stolicy, Ełku oraz Bielska Podlaskiego. Jak podaje medium, pomimo działań mających umożliwić podróż, przez wzgląd na opóźnienia sytuacja na białostockim dworcu jest napięta.

Pasażerowie są informowani o zmianach w kurowaniu pociągów. Stopniowe przywracanie ruchu przewidywane jest w godzinach popołudniowych wraz z postępem prac. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami w celu zapewnienia podróży przez stację Białystok” – powiedział cytowany przez Bialystokonline.pl Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP PLK S.A. poinformowało, że prowadzone są prace mające przywrócić ruch kolejowy na zablokowanym odcinku torów. Wagony pociągu towarowego, który przejeżdżał przez rozjazd w momencie wystąpienia awarii, odholowano w nocy. Jedna z dwóch lokomotyw ciągnących skład również została zabrana. Trwają przygotowania do usunięcia drugiego spalinowozu. Dopiero po dokonaniu tej czynności na torze przeprowadzone zostaną prace naprawcze.

Pracuje maksymalna liczba osób, wyposażona w specjalistyczny sprzęt potrzebny do podnoszenia i przesuwania taboru oraz do prac torowych. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja” – podał Tomasz Łotowski.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram