fbpx
Źródło: Polregio.pl

sierpień 2021

01

12:08:00

Polregio partnerem strategicznym kampanii BohaterON – Włącz historię!

W niedzielę 1 sierpnia ruszyła kampania BohaterON – włącz historię!, której celami są edukacja, upamiętnienie Powstania Warszawskiego, a także pomoc jego Bohaterom. Partnerem strategicznym VI edycji akcji ponownie została spółka Polregio.

Konferencja prasowa, w trakcie której zainaugurowano tegoroczną edycję kampanii, miała miejsce 29 lipca. W jej trakcie przewoźnik poinformował, że w pociągach Polregio pojawią się spoty i plakaty zachęcające do wysyłki kartek z życzeniami do Powstańców oraz zgłaszania kandydatów do Nagrody Bohaterony 2021 im. Powstańców Warszawskich.

„Cieszę się, że już po raz kolejny jesteśmy w gronie Partnerów Strategicznych tej ważnej inicjatywy, jaką jest BohaterON. Polregio jest największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. W naszych pociągach, które dziennie docierają do ponad 1900 stacji i przystanków, będzie można zobaczyć spoty i plakaty informujące o tej akcji. Wspieramy w ten sposób działania mające na celu uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego, bohaterów - wielkich Polaków, którzy walczyli za nasz kraj” – wskazał Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio.

Przez cały rok każda zainteresowana osoba może wysłać pocztówkę z życzeniami oraz wyrazami uznania i szacunku do Powstańców. Aby tego dokonać, należy wejść na stronę www.bohateron.pl, a następnie wybrać jeden z trzech dostępnych projektów kartki – w wariantach: 10 zł (kartka brązowa), 50 zł (kartka srebrna) lub 100 zł (kartka złota). Każdą z nich można wypełnić z zachowaniem limitu 25 słów – tylu, ile maksymalnie można było zawrzeć w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego. Środki w ten sposób zgromadzone zostaną przeznaczone na wydruk oraz przede wszystkim na bezpośrednią, bieżącą pomoc dla bohaterów walk o stolicę.

Nasze pokolenie ma jeszcze szansę bezpośrednio czerpać z doświadczeń Powstańców Warszawskich. Utrzymanie relacji z tak wartościowymi ludźmi, pełnymi troski, ale i wiary w nas, jest niezwykle cenne. Dlatego po raz szósty włączamy pamięć o historii i o ludziach, którzy ją tworzyli. Dla Powstańców ważna jest pamięć, dbanie o przekazywanie naszej historii kolejnym pokoleniom. Równie istotna jest pomoc dla osób, które tak wiele poświęciły dla przyszłych pokoleń. Wiemy jak cenna dla Powstańców Warszawskich jest świadomość, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji” – powiedziała Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON - włącz historię!, prezes Fundacji Pokolenia Kolumbów.

W promocję BohaterON włączyli się znani polscy aktorzy, od lat związani z kampanią: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Małgorzata Kożuchowska oraz Michał Czernecki. Wszyscy wystąpili w spocie promującym akcję. Towarzyszył im Powstaniec Warszawski, Pan Janusz Gołuchowski ps. „Orwicz”.

Sukces minionych edycji projektu to ponad 1 mln kartek wysłanych do bohaterów walk o stolicę, 1,2 miliona złotych przeznaczonych na pomoc bezpośrednią dla Powstańców oraz ponad 900 tysięcy uczniów zaangażowanych w działania edukacyjne. Nagrodą BohaterONy im. Powstańców Warszawskich wyróżniono dotychczas łącznie 47 osób, firm i instytucji.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług Polregio korzysta blisko 72 mln pasażerów. Pociągi Polregio zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich utrzymuje się na poziomie 27%. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Źródło tekstu: Polregio/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram