fbpx
Źródło: kolejoweabc.pl

sierpień 2021

05

9:08:52

UTK zaprasza na piknik rodzinny w Giżycku

Edukacja przez dobrą zabawę - to cel Kampanii Kolejowe ABC, w ramach której – po raz trzeci w te wakacje – zostanie zorganizowany piknik edukacyjny dla całych rodzin. Tym razem wydarzenie pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” odbędzie się 7 sierpnia w porcie pasażerskim Ekomarina w Giżycku. Na całe rodziny czeka wiele wyjątkowych atrakcji, które zachęcają do wspólnej zabawy i przypominają o najważniejszych zasadach bezpiecznego podróżowania koleją.

Sobotnia lista atrakcji jest naprawdę długa! Oprócz wyjątkowego spotkania z nosorożcem Rogatkiem, przyjaznym bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, dla najmłodszych gości pikniku przygotowano również grę terenową, quizy, koło fortuny, wielkoformatową grę planszową, warsztaty kreatywne oraz koncert figlującej DJ MIKI. Biorąc udział w grach i zabawach, można zdobyć atrakcyjne nagrody, takie jak hulajnoga elektryczna, hulajnogi nożne, plecaki oraz materiały edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, z pomocą animatorów, będzie można stworzyć maskę nosorożca. Chętne dzieci będą mogły zagrać w grę symulacyjną oraz wziąć udział w interaktywnych zajęciach prowadzonych przez edukatorów Zespołu Kolejowego ABC. Dodatkowym urozmaiceniem pikniku będą trampoliny, dmuchańce, skakańce, zjeżdżalnie, eurobungee oraz muzyczne zabawy.

"Widzimy, że w trakcie naszych pikników dzieci doskonale się bawią i uczą się w prosty i niewymuszony sposób, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych w pobliżu torów. Jestem przekonany, że udział w konkursach, grach i wydarzeniach edukacyjnych wspomaga proces zapamiętywania i przyswajania wiedzy dotyczącej odpowiedniego zachowania na terenach kolejowych" – do odwiedzenia pikniku zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00. Wstęp na wydarzenie i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Więcej informacji o pikniku można znaleźć na wydarzeniu na [Facebooku].

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

Źródło tekstu: UTK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram