fbpx
Źródło: pixabay.com

sierpień 2021

09

10:08:38

ISAC-Kolej opracowało nowe wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa

W Centrum Wymiany i Analizy Informacji ISAC-Kolej opracowano wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa dla pracowników kolei. Poradnik powstał na podstawie udostępnionego przez Komisję Europejską dokumentu „Transport cybersecurity toolkit”.

Komisja Europejska udostępniła kilkudziesięciostronicowy dokument pt. „Transport cybersecurity toolkit” dotyczący cyberbezpieczeństwa w transporcie. Na podstawie tego dokumentu, w ramach prac Centrum Wymiany i Analizy Informacji ISAC-Kolej podsektora transportu kolejowego, opracowano i przyjęto wytyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci dla pracowników podmiotów kolejowych.

Podmiot powołany został przez siedem spółek kolejowych: PKP, PKP PLK, PKP IC, PKP Cargo, PKP LHS, PKP SKM, PKP Informatyka Kolejowa. W jego utworzenie zaangażowały się także Instytut Kolejnictwa i Instytut NASK.

Ze względu na coraz szersze wykorzystywanie rozwiązań cyfrowych, wytyczne powinny być jak najszerzej udostępnione pracownikom kolejowym, którzy w swojej pracy korzystają z komputerów. Nowe rozwiązania wykorzystywane są zarówno w zakresie wspierania działania podmiotów gospodarczych, współtworzących system kolei, jak i prowadzenia ruchu i nadzoru eksploatacji kolei.

Wytyczne wraz z artykułem dostępne są [tutaj].

Źródło tekstu: UTK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram