fbpx
Źródło: Unsplash.com

sierpień 2021

12

6:08:00

Niemcy: strajk maszynistów paraliżuje ruch kolejowy

Z powodu strajku związku zawodowego maszynistów GDL ruch pociągów w Niemczech jest ograniczony. Strajkujący maszyniści Deutsche Bahn domagają się między innymi podwyżki płac.

Konflikt maszynistów z Deutsche Bahn narastał już od dłuższego czasu. Związkowcy żądają podwyżek wynagrodzeń i premii w związku z pandemią koronawirusa w wysokości 600 euro w 2021 roku oraz kolejnych podwyżek w 2022 roku. Ostatnia oferta Deutsche Bahn jest dla związku niewystarczająca. Zakładała ona podwyżki w dwóch etapach w ciągu 28 miesięcy oraz inne świadczenia związane m.in. z pakietem emerytalnym, oraz lepszą ochroną przed zwolnieniem.

"Strajk byłby atakiem na cały kraj" – oświadczył dyrektor personalny koncernu Martin Seiler.

"Akurat, teraz gdy ludzie znów więcej jeżdżą i korzystają z kolei, kierownictwo GDL niweczy to ożywienie, którego pilnie potrzebujemy w obliczu ogromnych strat z powodu pandemii koronawirusa" – dodał.

Niemiecka kolej odnotowuje wysokie straty przez pandemię koronawirusa. Nawet w czasie lockdownu utrzymano większość połączeń, a ponieważ pasażerów było znacznie mniej, straty sięgnęły miliardów.

PKP Intercity wydało komunikat, w którym przeprasza z utrudnienia związane ze strajkiem kolei DB. Podaje dokładną listę pociągów, których bieg zakończy się na stacji Rzepin skąd dla podróżnych zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa do Berlina. Szczegóły dostępne [tutaj].

kp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram