fbpx
Źródło: pixabay.com

sierpień 2021

12

9:08:00

UTK po raz piąty organizuje akcje „Kolejowa Kropla Krwi”

24 sierpnia odbędzie się organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego akcja „Kolejowa Kropla Krwi”. Pobór krwi będzie wykonywany w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawionym w pobliżu siedziby UTK przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie.

Krew to bezcenny lek, który nie ma zamiennika, bo dotąd nie wynaleziono jej substytutu. Krwiodawstwo jest więc niezastąpionym systemem leczenia, ale również szlachetną ideą dzielenia się z drugą osobą. To oddawanie cząstki siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących.

Urząd Transportu Kolejowego od 5 lat wspiera ideę honorowego krwiodawstwa poprzez organizację akcji Kolejowa Kropla Krwi. Wydarzenie zorganizowane będzie we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

W związku ze stanem epidemii koronawirusa - wzorem roku ubiegłego - pobór krwi odbędzie w ambulansie ustawionym w pobliżu siedziby UTK od godz. 9.00. Autokar ustawiony będzie na parkingu przy Al. Jerozolimskich 134, niedaleko dworca Warszawa Zachodnia

"Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Przekazywanie jej jest dowodem ludzkiej solidarności i wrażliwości" – przekonuje Ignacy Góra, Prezes UTK.

"W 4 edycji akcji krew oddało prawie 40 krwiodawców. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom. Liczby te pokazują, że nasze zaangażowanie ma sens" – dodaje Ignacy Góra.

Przygotowując się do oddania krwi, warto pamiętać o obowiązujących zasadach. Krew może oddać każda dorosła i zdrowa osoba, u której nie wystąpiły żadne przyczyny dyskwalifikujące. Szczegóły znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcą można zostać także po szczepieniu przeciwko COVID-19. W zależności od przyjętej szczepionki, okres ten będzie różny - od 48 godzin po szczepionkach mRNA do 2 tygodni w przypadku pozostałych szczepionek.

"Zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym do uczestnictwa w naszej akcji. Krew jest darem człowieka dla człowieka. Oddając ją ratujemy wiele ludzkich istnień, a dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa" – zachęca do udziału Prezes Ignacy Góra.

Chętnych do wzięcia udziału w akcji zachęcamy do zarejestrowania się przez interaktywny formularz [tutaj].

Źródło tekstu: UTK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram