fbpx
Źródło: wtp.waw.pl

sierpień 2021

14

12:08:00

Utrudnienia w centrum Warszawy spowodowane budową nowych stacji II linii metra na Bemowie

Od 16 do 27 sierpnia trwać będą prace związane z łączeniem nowo budowanych torowisk na zachodnim odcinku II linii metra z już funkcjonującymi. Pociągi będą kursowały na trasie Trocka – Rondo Daszyńskiego. Zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Konieczne będzie wyłączenie z użytkowania trzech stacji II linii metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Od poniedziałku, 16 do 27 sierpnia ruch pociągów będzie odbywać się w skróconej pętli: Rondo Daszyńskiego – Trocka – Rondo Daszyńskiego. Zostanie zachowana dotychczasowa częstotliwość kursowania pociągów. Pasażerowie pojadą autobusami linii zastępczej ZM2, które będą kursowały na trasie: RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – M. Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Os. GÓRCZEWSKA.

W godzinach szczytu zostaną uruchomione dodatkowe autobusy linii ZM2 na trasie łączącej stacje metra Rondo Daszyńskiego i Księcia Janusza. Na pełnej trasie autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 min, a na skróconej co 3-4 min.

Źródło: wtp.waw.pl

Budowa bemowskiego odcinka II linii metra wchodzi w decydującą fazę. W lipcu połączono budowane torowisko drugiej linii z funkcjonującym systemem stacji Księcia Janusza. Scalona została nie tylko nawierzchnia torowa, ale również szyny prądowe oraz koryta kablowe dla przyszłych instalacji. Zainstalowano także bramy rolowane na komorze demontażowej, które oddzielają stację Księcia Janusza od budowanego odcinka. Prace te prowadzono przy zachowaniu ruchu pasażerskiego na funkcjonujących obecnie stacjach. Pod koniec przewidziana jest faza testów, podczas której sprawdzana będzie poprawność wykonania prac, integralność wszystkich instalacji oraz łączność z dyspozytorniami stacyjnymi i Centralną Dyspozytornią na STP Kabaty.

Źródło tekstu: Warszawski Transport Publiczny/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram