fbpx
Źródło: unsplash.com

sierpień 2021

16

12:08:02

Pociąg pasażerski wjechał w stado krów. Ruch na trasie łączącej Poznań i Szczecin został wstrzymany

Do wypadku z udziałem pociągu i stada krów doszło w poniedziałek rano (16.08.) w okolicach miejscowości Mokrz (pow. szamotulski, woj. wielkopolskie). Pociągi dalekobieżne kierowane są na inne trasy. Dla pociągów regionalnych została wprowadzona zastępcza komunikacja - informują przedstawiciele kolei. Zwierzęta, które stały na torach nie przeżyły.

"Około godz. 7:20 pociąg relacji Szczecin Główny – Kraków uderzył w kilka krów, które stały na torach. Nikt z podróżnych ani załogi pociągu nie ucierpiał. Pasażerowie pociągu zostali zabrani autobusami do stacji Poznań Główny. W wyniku zdarzenia uszkodzona została lokomotywa" – poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Na miejscu pracują służby w tym prokuratura. Ruch na trasie zostanie wznowiony po zabraniu uszkodzonego składu do stacji Poznań Główny oraz po zakończeniu pracy służb usuwających skutki zdarzenia, którego przyczyny ustali komisja.

kp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram