fbpx
Źródło: Turkol.pl

sierpień 2021

25

10:08:00

VII Parada Lokomotyw w Nysie - przenieś się do świata starej kolei!

Turystyka kolejowa TurKol.pl zaprasza miłośników kolejowych podróży na VII Paradę Lokomotyw TurKol.pl - NYSA 2021! Impreza odbędzie się w dniu 28 sierpnia br. na torach klimatycznej stacji kolejowej w Nysie w województwie opolskim. Wydarzenie jest kontynuacją sześciu poprzednich imprez, które odbyły się w latach 2013 - 2016 w wielkopolskim Międzychodzie oraz w latach 2018 i 2019 w lubuskim Międzyrzeczu.

W paradzie wezmą udział lokomotywy różnych przewoźników kolejowych, szczególnie oczekiwaną gwiazdą wydarzenia będzie odkupiona od państwowego przewoźnika i odrestaurowana przez prywatnego właściciela kultowa, polska lokomotywa serii SU45. W ramach VII Parady Lokomotyw - NYSA 2021 oprócz prezentacji statycznej i dynamicznej historycznego taboru kolejowego zaplanowano uruchomienie kilku pociągów turystycznych. Pociągi wyruszą z Nysy do Głuchołazów Miasto i z powrotem, do Prudnika i z powrotem oraz Otmuchowa i z powrotem.

Rezerwacja biletów oraz plan imprezy na stronie [tutaj].

Źródło tekstu: TurKol.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram