fbpx
Źródło: kolejeslaskie.com

sierpień 2021

26

8:08:00

Koleje Śląskie zapraszają do zwiedzania bazy w Katowicach

Już 28 sierpnia śląski przewoźnik zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania swojej bazy w Katowicach. Na wszystkich, którzy odwiedzą tego dnia Koleje Śląskie, czekać będzie szereg atrakcji skierowanych zarówno dla młodszych, jak i starszych pasjonatów kolei. W ramach wydarzenia przewidziano m.in. wizytę w kabinie maszynisty, zwiedzanie hali napraw, prezentację podwozia pojazdów szynowych, pokazanie możliwości jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego, a także spotkanie z pracownikami kolejowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące codziennej działalności Kolei Śląskich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch turach. Pierwsza z nich wyruszy z dworca w Katowicach z peronu czwartego o godzinie 9:00 i powróci na niego o godzinie 11:35, druga od 11:35 do 14:10.  W celu zapewnienia bezpieczeństwa gości wprowadzone zostały poniższe zasady:

  • W trakcie zwiedzania bazy Kolei Śląskich uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką.
  • Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich powyżej 16. roku życia jest posiadanie ważnego oświadczenia ze zgodą na uczestnictwo w wydarzeniu wypełnionego przez rodziców/opiekunów prawnych.
  • Osoby niepełnoletnie poniżej 16. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu, będąc pod opieką osoby dorosłej – pełnoprawnego opiekuna.
  • Za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich poniżej 16. roku życia podczas wydarzenia pełną odpowiedzialność ponoszą osoby dorosłe, pod których opieką się znajdują.
  • Podczas wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do poleceń opiekunów grupy lub/i pracowników spółki biorących udział w wydarzeniu.
  • Podczas wydarzenia, na terenie hali napraw wszyscy uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego noszenia kamizelek odblaskowych oraz kasków, które zapewnią Koleje Śląskie oraz do późniejszego ich zwrotu. 7. Podczas wydarzenia rekomendowane jest noszenie obuwia na płaskiej podeszwie.

Koleje Śląskie zachęcają wszystkich zainteresowanych, do odwiedzenia swojej siedziby przy ulicy Raciborskiej 58 w Katowicach w dniu 28 br. sierpnia i sprawdzenia „od kuchni” jak wygląda codzienna działalność śląskiego przewoźnika.

Źródło tekstu: kolejeslaskie.com/Serwis Kolejowe


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram