fbpx
Źródło: pixabay.com

wrzesień 2021

02

9:09:00

UTK: Ruszają zapisy na szkolenie z zakresu świadectw bezpieczeństwa bocznicy kolejowej

Wzorcowy schemat regulaminu pracy bocznicy kolejowej, nowelizacja aktów prawnych mających wpływ na postępowanie dotyczące świadectw bezpieczeństwa, a także proces wydania świadectwa bezpieczeństwa dla przewoźnika kolejowego prowadzącego przewozy wyłącznie w obrębie bocznicy kolejowej – to niektóre zagadnienia, które omówione zostaną podczas szkolenia Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego „Świadectwo bezpieczeństwa bocznicy kolejowej”. Warsztaty zaplanowane są na 9 września 2021 r.

Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, organizowanym w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego należy zgłosić się na nie na stronie [tutaj].

Szkolenie ma na celu przybliżenie podmiotom funkcjonującym na rynku kolejowym specyfiki postępowania administracyjnego w sprawie wydania i przedłużenia świadectwa bezpieczeństwa dla użytkownika bocznicy kolejowej, w szczególności w kontekście prawidłowego sporządzania regulaminu pracy bocznicy kolejowej. Skierowane jest do użytkowników bocznic, zarówno tych, którzy zamierzają złożyć wniosek o świadectwo bezpieczeństwa, jak i dla posiadających ważny dokument.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie opracowany przez Prezesa UTK wzorcowy schemat regulaminu pracy bocznicy kolejowej. Omówione zostaną nowelizacje aktów prawnych mających wpływ na postępowanie dotyczące świadectw bezpieczeństwa, a także poszczególne kroki w procesie  wydania świadectwa bezpieczeństwa dla przewoźnika kolejowego prowadzącego przewozy wyłącznie w obrębie bocznicy kolejowej. Poruszone zostaną też najistotniejsze kwestie sporne, związane z interpretowaniem wymogów prawnych.

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia stanowi także platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego odbędzie się 16 września. Omówione zostaną zagadnienia związane z uzyskiwaniem jednolitego certyfikatu bezpieczeństwa.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram