fbpx
Źródło: Koleje Wielkopolskie

wrzesień 2021

07

9:09:00

Uroczystość 10-lecia uruchomienia pierwszego pociągu Kolei Wielkopolskich

31 sierpnia 2021 na terenie historycznego Dworca Letniego w Poznaniu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone obchodom 10-lecia uruchomienia pierwszego pociągu Kolei Wielkopolskich.

Przybyłych gości powitał Zarząd Spółki, Prezesi Marek Nitkowski oraz Mikołaj Grzyb, którzy wspólnie przypomnieli najważniejsze wydarzenia minionej dekady związane z powstaniem i rozwojem Kolei Wielkopolskich. Nie zabrakło wspomnień i anegdot, ale przede wszystkim, zgromadzeni mieli możliwość przekonania się, jak dużo udało  się osiągnąć przewoźnikowi przez te 10 lat.

"Nie osiągnęlibyśmy dzisiejszych wyników, gdyby nie nasi pracownicy" – podkreślił Prezes Marek Nitkowski, doceniając wysiłki całej załogi.

Obecny na uroczystości Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, podkreślał też znaczenie rozwoju firmy i zapowiedział dalsze inwestycje.

"Zaczynaliśmy bardzo skromnie, dziś to jest bardzo duży organizm, ponad 800 osób zatrudnionych, ale takie są potrzeby i takie są wymogi. Nie ukrywam, że jako samorząd pod adresem nowej perspektywy unijnej planujemy nowe zakupy, jeśli chodzi o tabor, bo jego ciągle jest jeszcze za mało" – powiedział Wojciech Jankowiak.

Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele innych spółek branży kolejowej, z którymi KW na co dzień współpracuje i dzięki którym może sprawnie realizować zadania powierzone przez Organizatora przewozów. Koleje Wielkopolskie świętowały ten dzień wspólnie z przedstawicielami PKP PLK S.A., Urzędu Transportu Kolejowego, PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, POLREGIO, Parowozowni Wolsztyn, ZTM i MPK w Poznaniu, a także reprezentacją Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Nie zabrakło także delegacji związków zawodowych oraz przedstawicieli spośród pracowników Spółki. Podczas wydarzenia, oprócz gratulacji i podziękowań, wręczono okolicznościowe upominki – jednym z nich był autorski rysunek Andrzeja Mleczki.

Kulminacyjnym i najbardziej widowiskowym punktem wydarzenia był przyjazd pociągu EN76, oklejonego grafiką okolicznościową przedstawiającą historię i rozwój Kolei Wielkopolskich. Zgromadzeni na peronie 4B goście mogli z bliska prześledzić oś czasu zaprezentowaną na pociągu.

Spotkanie zakończyły wywiady z dziennikarzami oraz chwila na wspomnienia i rozmowy w gronie zaproszonych osób. Wszyscy zgodnie życzyli sobie dalszych 10 lat dobrej współpracy i wielu kolejnych powodów do świętowania.

Źródło tekstu: koleje-wielkopolskie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram