fbpx
Źródło: lka.lodzkie.pl

wrzesień 2021

13

10:09:00

Zwiedzanie Zaplecza Technicznego ŁKA w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (16-19 września) to część kampanii, którą prowadzi Unia Europejska. Dzięki tej inicjatywie obywatele UE mogą poznać różnorodne projekty realizowane z pomocą unijnych środków. Z tej okazji  zapraszamy wszystkich pasjonatów kolei do zwiedzania Zaplecza Technicznego oraz poznania nowoczesnego taboru ŁKA.

Nowoczesne zaplecze techniczne znajduje się w sąsiedztwie stacji Łódź Widzew na obszarze blisko 4,5 ha. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane przy budowie zaplecza zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwo pracowników. Na terenie stacji serwisowej prowadzone są prace związane z przeglądami technicznymi, naprawą, myciem oraz bieżącym utrzymaniem taboru ŁKA.

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek?

Na te i wiele innych pytań związanych z ŁKA odpowiedzą pracownicy przewoźnika.

18 września 2021 r. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania, czy ekologiczna myjnia.

WYCIECZKA ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 18 WRZEŚNIA W GODZINACH: 9:40 – 12:00

Aby wziąć udział w wycieczce należy wysłać zgłoszenie na adres promocja@lka.lodzkie.pl

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie uczestnictwa oraz regulamin udziału w zwiedzaniu.

W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem.

Więcej informacji na temat projektów ŁKA realizowanych z pomocą środków unijnych [tutaj].

Źródło tekstu: lka.lodzkie.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram