fbpx
Źródło: Twitter @SKM_Warszawa

wrzesień 2021

26

10:09:00

SKM: Osobowości przyjazne pasażerom wybrane

Dorota Nosarzewska, kierownik pociągu SKM, została wyróżniona w konkursie „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom”. Szybką Kolej Miejską w konkursie reprezentowali także: Marzena Czernik, kierownik pociągu i Wiesław Bańburski, maszynista.

Nagrody za wyjątkową postawę, wzorowo wykonywane obowiązki służbowe i chęć niesienia pomocy innym zostały wręczone 14 września przez Prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor ZTM Katarzynę Strzegowską. Laureatami czwartej edycji zostali pracownicy Metra Warszawskiego, Tramwajów Warszawskich i Arrivy Bus Transport Polska.

 "Warszawski Transport Publiczny to przede wszystkim ludzie. Bardzo się cieszę, że w szeregach naszych przewoźników mamy tak wielu ofiarnych, zaangażowanych i odpowiedzialnych kierowców, motorniczych, dyżurnych, kierowników pociągów. Serdecznie gratuluję profesjonalizmu w codziennej pracy. Mieszkańcy stolicy mogą na Was zawsze liczyć. A przyjazna stolica to przyjazny transport publiczny" – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, wręczając dyplomy i statuetki laureatom „Osobowości WTP Przyjaznej Pasażerom”.

Konkurs „Osobowość WTP Przyjazna Pasażerom” jest wspólną inicjatywą Zarządu Transportu Miejskiego oraz operatorów (przewoźników, z którymi ZTM zawarł umowy na świadczenie usług przewozowych). Jest przeznaczony dla etatowych pracowników firm przewozowych, którzy mają ogromny wpływ na to jak funkcjonuje transport publiczny w stolicy. Kandydaci są zgłaszani przez pracodawców, którzy oceniają szczególne osiągnięcia, dyscyplinę pracy, zaangażowanie, stosunek do pasażerów, współpracowników i przełożonych. A laureatów wybiera kapituła złożona z przedstawicieli ZTM oraz Urzędu m.st. Warszawy.

Więcej o pracownikach SKM, którzy zostali wytypowani do wzięcia udziału w konkursie:

Dorota Nosarzewska pracuje w SKM Warszawa od 15 lat. W pracy najważniejszy dla niej jest kontakt z pasażerem, a także możliwość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.  Nie pozostaje obojętna, gdy widzi, że podróżujący potrzebuje wsparcia. Wiele razy udowodniła, że potrafi wysłuchać, wesprzeć dobrym słowem, podnieść na duchu, czym zjednała sobie serca pasażerów. Najcenniejsze dla pani Doroty są momenty, gdy idąc peronem, mija pasażerów, którzy chcą się przywitać lub zagadnąć. Dzięki swojej otwartości i uważności pani Dorota umie zachować dobre relacje z osobami podróżującymi składami SKM. Podkreśla, że w kontakcie z drugim człowiekiem ważna jest umiejętność obserwacji, która pozwala znaleźć odpowiednią drogę do każdego człowieka.

Marzena Czernik pracuje jako kierowniczka pociągu od 2 lat. Podkreśla, że podstawą jej codziennej pracy jest precyzyjne wypełnienie wszystkich zadań spoczywających na kierowniku pociągu, ale każdą czynność można wykonać z uśmiechem na twarzy. Zaangażowana, rzetelna i zawsze w gotowości do pomocy innym. Pani Marzena bardzo lubi swoją pracę, a za jej największą zaletę uważa możliwość kontaktu z ludźmi. Trudne sytuacje na pokładzie, które są nieodłącznym elementem pracy, pani Marzena stara się rozwiązać delikatnie, z empatią i ze spokojem. Podkreśla, że najlepszym sposobem na porozumienie się jest próba wejścia się w rolę pasażera, zrozumienia jego potrzeb i oczekiwań, a także spojrzenie na sytuację z jego perspektywy.

Wiesław Bańburski jest związany z SKM Warszawa od 2010 roku. Swoje obowiązki wykonuje odpowiedzialnie, solidnie i z dbałością o to, co najważniejsze w zawodzie maszynisty – bezpieczeństwo. Wiesław Bańburski mimo dużego doświadczenia jest otwarty na naukę nowych technik jazdy, chętnie podnosi swoje kompetencje. Jednym z takich wyzwań jest projekt ecodrivingu, w który pan Wiesław zaangażował się z dużym oddaniem. Przez współpracowników i zwierzchników został uznany za niekwestionowanego mistrza w tej dziedzinie. Sam przyznaje, że temat ekologii jest niezwykle ważny i cieszy się, że może brać udział w projekcie mającym na celu uczynienie transportu kolejowego jeszcze bardziej przyjaznego środowisku.

Źródło tekstu: skm.warszawa.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram