fbpx
Źródło: pixabay.com

październik 2021

07

2:10:26

Połączenie Kijów-Przemyśl wznowione

Choć pandemia koronawirusa mocno namieszała w rozkładach kolejowych, to międzynarodowe połączenia kolejowe powoli wracają na tory. O przywrócenie połączeń z Ukrainą przemyskie stowarzyszenia gospodarcze, turystyczne i społeczne, apelowały do Premiera RP od połowy czerwca br. W sumie zostało zebranych 1200 podpisów.

Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia wznawia międzynarodowe połączenia kolejowe z Polską. Pierwszy po 1,5 rocznej przerwie pociąg z Kijowa do Przemyśla wyjedzie 10 października - zapowiedziała na swojej stronie Ukrzaliznytsia. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu między stroną ukraińską i polską oraz współpracy zarządów obydwu kolei państwowych. Wznowienie połączeń umożliwiło przyjęcie przez polski rząd rozporządzenia wyłączającego Ukrainę z restrykcji pandemicznych.

Bilety kolejowe są dostępne od 1 października na stronie booking.uz.gov.ua i w kasach.

Pasażerowie mogą znaleźć aktualne informacje na temat zasad wjazdu obywateli Ukrainy do Polski i innych krajów europejskich, a także obywateli tych krajów na Ukrainę za pośrednictwem oficjalnych źródeł: 

  • Ambasady Ukrainy w Polsce 
  • ambasad tych krajów na Ukrainie.

Źródło tekstu: Przemyśl Intercity/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram