fbpx
muzeumnalkowskich.pl

październik 2021

07

2:10:13

Spotkanie z Markiem Moczulskim - Kolej opowiadana słowem i obrazem

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie serdecznie zaprasza 9 października na spotkanie z Markiem Moczulskim pt. „Kolej opowiadana słowem i obrazem. Pamięci Marii Balickiej i Jerzego Korczak-Ziołkowskiego” w 175.rocznicę powstania Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej i 160. rocznicę powstania Drogi Żelaznej Petersbursko-Warszawskiej.

O godz. 13.00 w sali znajdującej się na piętrze muzeum odbędzie się wernisaż wystawy prac Jerzego Korczak-Ziołkowskiego, a następnie o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie poprowadzone przez Marka Moczulskiego poświęcone Marii Balickiej, Jerzemu Korczak-Ziołkowskiemu i literackim opisom kolei. Utwory literackie w interpretacji Krzysztofa Krupińskiego.

Marek Moczulski, miłośnik kolei i wszelkiej tematyki z nią związanej, opowie i przedstawi literackie opisy dróg żelaznych, zarówno prozatorskie jak i poetyckie. Na spotkaniu wspominana będzie Maria Balicka, zapamiętana przede wszystkim jako znawczyni Reymonta i oczywiście kolei oraz Jerzy Korczak-Ziołkowski, autor pięknych, nostalgicznych obrazów i grafik przedstawiających kolej. W czasie wernisażu Marek Moczulski przybliży postać artysty, jego inspiracje oraz opowie o osobistych z nim relacjach.

KOLEJ OPOWIADANA SŁOWEM I OBRAZEM. PAMIĘCI MARII BALICKIEJ I JERZEGO KORCZAK-ZIOŁKOWSKIEGO

Kiedy?

9 października 2021 roku

O której?

godz. 13.00 Wernisaż wystawy

godz. 16.00 Spotkanie literacko-wspomnieniowe

Gdzie?

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad Łąkami” w Wołominie

Wstęp na obydwa wydarzenia wolny. Na spotkaniu literacko-wspomnieniowym obowiązuje limit 40 miejsc. Uczestnicy wydarzeń zobowiązani będą do wypełnienia ankiety covidowej.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 9 października do 25 listopada br. w sali wystawowej na piętrze Muzeum. Dostęp na piętro jedynie po schodach, brak rampy podjazdowej.

Źródło tekstu: muzeumnalkowskich.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram