fbpx
Źródło: Facebook Konduktor Przemek

październik 2021

15

7:10:00

Książka „Być jak konduktor” ponownie w sprzedaży

We wrześniu na rynku ukazało się kolejne wydanie książki "Być jak konduktor" autorstwa Przemysława Brycha znanego jako Konduktor Przemek. Pozycja jest skierowane zarówno do miłośników, pracowników, jak i pasażerów kolei.

Wydana po raz pierwszy w 2018 roku książka przedstawia historię pracy Przemysława Brycha na kolei. Opowiada o tym, jak został konduktorem, a następnie kierownikiem pociągu, a także o ciekawych sytuacjach, które spotkały go na służbie. Pozwala też lepiej poznać i zrozumieć zawód konduktora. 

"W krótkich utrzymanych w rytmie stukotu kół pociągu relacjach, jak w kalejdoskopie oglądamy zalety, sekrety i meandry codziennej służby konduktorskiej w pociągach osobowych na Śląsku. Obserwujemy pasażerów, śledzimy całkiem zwyczajnie, śmieszne, niepokojące lub codzienne zdarzenia na trasie z udziałem podróżnych. Z drugiej strony, oczami konduktora patrzymy na trud codziennej kolejarskiej służb" - możemy przeczytać w opisie książki.

Na swoim profilu na Facebooku Konduktor Przemek wskazuje, że jest „zakręconym fanem Kolei”, na co dzień pracownikiem „jednej z firm kolejowych na Śląsku”.

"Jestem człowiekiem, dla którego kolej jest pasją, a pasja - pracą" - podkreśla autor już we wstępie swojej książki.

Pierwszy raz o Przemysławie Brychu było głośno w mediach w maju bieżącego roku, za sprawą  poszukiwań  właściciela maskotki smoka pozostawionej w jednym z przedziałów. Akcja zmobilizowała do pomocy setki tysięcy internautów. Pracownik Kolei Śląskich udostępnił na swoim fanpage’u "Konduktor Przemek" ogłoszenie o zgubie. Właściciel zabawki odnalazł się, a smok został mu przekazany w programie telewizyjnym Dzień Dobry TVN.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Książkę "Być jak konduktor" można zakupić bezpośrednio u wydawcy: literacka@pkp-jazda.pl lub u autora, poprzez profil "Konduktor Przemek" na Facebooku. Patronat medialny nad publikacją objęli: Serwis Kolejowy, Stacja Muzeum, strona internetowa Zaczytany Książkoholik i portal Silesia Info Transport.

KP


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram