fbpx
Źródło: www.ratownictwo.opole.pl

październik 2021

19

3:10:23

14-latek zginął pod kołami pociągu

14-latek został śmiertelnie potrącony przez pociąg niedaleko Siemianic w powiecie kępińskim w Wielkopolsce. W sprawie wszczęto dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Jest to kolejne tragiczne zdarzenie na torowisku w tym powiecie.

W poniedziałek 18 października o godzinie 18:05 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg na granicy województwa opolskiego i wielkopolskiego pomiędzy Kostowem a Siemianicami.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Kępno, JRG Kluczbork, OSP Byczyna, OSP Kostów, OSP Siemianice, OSP Opatów i OSP Łęka Opatowska oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego z Byczyny i Kępna, a także policję.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów w wyniku rozpoznania ustalono, że osoba poszkodowana znajduje się na torach kilka metrów od wiaduktu kolejowego w Siemianicach. Ze względu na odniesione obrażenia odstąpiono od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Przybyły na miejsce ZRM potwierdził zgon.

Pasażerom jak i obsłudze pociągu osobowego relacji Ostrów Wielkopolski – Kluczbork nic się nie stało.

Jak informuje Radio Sud – zmarły to 14-letni mieszkaniec gm. Łęka Opatowska. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z kępińskiej policji i prokurator.

Jest to kolejne tragiczne zdarzenie na torowisku w tym powiecie. W sobotę 69-latek zginął, wysiadając z pociągu, który ruszał ze stacji w Kępnie. 69-latek próbował wysiąść z pociągu, kiedy ten zaczął ruszać ze stacji. Pasażer wpadł pomiędzy pociąg, a torowisko. Maszyna przeciągnęła go jeszcze kilkadziesiąt metrów dalej. Mężczyzna zginął na miejscu.

Źródło tekstu: ratownictwo.opole.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram