fbpx
Źródło: nevomo.tech

październik 2021

19

10:10:00

Hyperloop: Symulacja podróży pociągiem z prędkością 1200 km/h

Kolej przyszłości pozwoli na o wiele szybsze przemieszczacie się po krajach i całym świecie. Obecnie trwają testy z lewitującymi pociągami Maglev oraz koleją Hyperloop, która rozpędzi się do ponad 1200 km/h. 

Fermata Studio zaprezentowała symulację, dzięki której możemy przekonać się, jak wygląda podróż pociągiem z prędkością ponad 1200 km/h. Docelowo tak szybko mają pędzić kapsuły kolei Hyperloop. Jest ona rozwijana obecnie przez kilka firm i uczelni z całego świata.

Kolej próżniowa pojawi się na początku w formie transportowej, ponieważ obecnie na tego typu usługi jest największe zapotrzebowanie. Szybki i sprawy transport towarów pozwoli na rozwój korporacji, krajów i polepszy jakość życia mieszkańców. Co ciekawe, eksperymenty z superszybką koleją niebawem będą realizowane również w Polsce, przez polską firmę Nevomo, która tworzy technologię o nazwie Magrail.

Chodzi tutaj o tzw. pasywną lewitację magnetyczną. Oznacza to, że w przeciwieństwie do obecnie używanych np. w Azji magnetycznych pociągów, Magrail będzie mógł lewitować nad torami bez ciągłego zasilania systemu energią elektryczną. Budowa takich odcinków będzie bardzo prosta i tania, bo oparta na istniejącej infrastrukturze, a co najważniejsze, całość będzie bardziej efektywna od tradycyjnych pociągów.

Pierwszy odcinek testowy tej kolei powstanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Indiach w ciągu najbliższych 2 lat. Tymczasem komercyjne odcinki dla pasażerów, liczące setki kilometrów, pojawią się nie prędzej niż za 5 lat, a łączące kontynenty za co najmniej 10 lat.

Oprócz kolei Hyperloop np. w Chinach i Japonii odbywają się testy pociągów Maglev. Lewitujące pociągi od China Railway Rolling Stock Corporation i Central Japan Railway Company już za 3 lata mają zaoferować podróże pomiędzy największymi krajowymi metropoliami z prędkością ponad 600 km/h.

Źródło tekstu: geekweek.interia.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram