fbpx
Źródło: pixabay.com

październik 2021

24

8:10:00

Alstom: Porozumienie o współpracy

18 października 2021 – Politechnika Warszawska, Wydział Motoryzacji i Maszyn Budowlanych oraz Alstom – światowy lider inteligentnej i zrównoważonej mobilności oraz największy polski producent, eksporter i pracodawca w branży kolejowej – podpisały porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia i rozwoju kompetencji przyszłych inżynierów branży kolejowej w Polsce. Projekt zakłada wymianę doświadczeń, realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych oraz szerokie wsparcie studentów. Umowa została zawarta 7 października 2021 roku na Politechnice Warszawskiej.

Inicjatywa ta ma na celu wsparcie Uczelni w zakresie kształcenia studentów w celu rozwijania odpowiednich umiejętności przyszłych inżynierów sektora kolejowego w Polsce. Ponadto umożliwi studentom skorzystanie ze staży i staży w polskich zakładach Alstom, co może prowadzić do kariery w strukturach Alstomu. Ponadto współpraca obejmuje również organizację wspólnych szkoleń, konferencji i spotkań naukowych oraz projektów badawczo-rozwojowych.

"Jako największy producent i eksporter w polskiej branży kolejowej posiadamy najlepszą wiedzę i doświadczenie w sektorze mobilności. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą z młodymi ludźmi przygotowującymi się do wejścia na rynek pracy" – mówi Artur Fryczkowski, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Alstom w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich, który odpowiada za zarządzanie partnerstwem z Uczelnią.

"Jestem przekonany, że współpraca z Wydziałem Motoryzacji i Maszyn Budowlanych Politechniki Warszawskiej będzie korzystna dla obu stron i przyczyni się do dynamicznego rozwoju polskiej branży mobilności."- dodaje. 

Alstom jest światowym liderem w produkcji i konserwacji taboru kolejowego i systemów sygnalizacji. Firma działa w Polsce od prawie 25 lat. Alstom jest pionierem zrównoważonej i inteligentnej mobilności, producentem pierwszego na świecie pociągu wodorowego sprawdzonego w usługach komercyjnych, Coradia iLint. Alstom wprowadził do Polski pociągi dużych prędkości Pendolino oraz wdrożył pierwszy w kraju system ERTMS poziomu 2. Obecnie w 11 oddziałach Alstomu w Polsce zatrudnionych jest ponad 4000 osób. Firma czerpie z bogatego dziedzictwa przemysłowego: 180 lat Pafawagu we Wrocławiu, 150 lat Konstalu w Chorzowie, 100 lat ZWUS w Katowicach.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram