fbpx
Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

październik 2021

26

8:10:00

Edukacja: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., inicjator kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, tworzą cykl nowych animacji edukacyjnych pt.: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Ich celem jest budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania zarówno na przejściach jak i przejazdach kolejowo-drogowych. 

Animowane produkcje w łatwy sposób angażują najmłodszych. To za ich sprawą dzieci mogą śledzić różnego rodzaju historie bohaterów zaprezentowane w bardzo atrakcyjny dla nich sposób. Będą bawić, a zarazem uczyć.

„Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa cz. 1” to pierwsza z przygotowanych animacji wideo skierowanych do dzieci oraz ich opiekunów. Odcinek ten prezentuje przygody Ani oraz jej rodziny – na podstawie historyjek opisanych w zeszycie edukacyjnym pt. „Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Ania jest mamą bliźniaków – Zuzi i Kajtka, żoną Tomka i panią psa Azora. Jest również tytułową Ambasadorką Bezpieczeństwa. Rodzinę poznajemy podczas wakacji, która porusza się małym samochodem przez góry, lasy, wsie i miasteczka. W czasie podróży przeżywa mnóstwo przygód. Wesołych, ale czasem też czasem niebezpiecznych. 

W pierwszej części Zuzia i Kajtek uczą się m.in. podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznają znaki znajdujące się przy różnych kategoriach przejazdów oraz ich znaczenie, czym jest zapora lub szlaban oraz żółta naklejka, a także dowiadują się, dlaczego nie wolno bawić się na torach. 

Źródło tekstu: bezpieczny-przejazd.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram