fbpx
Źródło: unsplash.com

październik 2021

27

12:10:00

Konsultacje nowych wytycznych Prezesa UTK: spełnienie zasadniczych wymagań systemu kolei przez pojazd kolejowy

Przygotowanie wniosku o wydanie zezwolenia na wprowadzenie do obrotu pojazdu kolejowego może przysparzać wiele trudności. Dlatego Urząd Transportu Kolejowego opracował projekt wytycznych opisujących, jak należy podejść do oceny spełnienia zasadniczych wymagań systemu kolei przez pojazd kolejowy i jak udokumentować to w składanym wniosku. Uwagi do projektu można zgłaszać do 19 listopada.

Obowiązujące wymogi należy określić dla każdego pojazdu kolejowego, dla którego składany będzie wniosek o wydanie zezwolenia na wprowadzenie do obrotu. Aby uzyskać zezwolenie, wnioskodawca będzie musiał wykazać, że zidentyfikował obowiązujące wymogi odnoszące się do wymagań zasadniczych systemu kolei.

Projekt kierowany jest przede wszystkim do producentów pojazdów oraz wykonawców modernizacji. Zawiera on informacje dotyczące procesu określania obowiązujących wymagań w zakresie wymagań zasadniczych dotyczących bezpieczeństwa, niezawodności i dostępności, ochrony środowiska czy zdrowia.

Dokumenty związane z konsultacjami wytycznych zamieszczone [TUTAJ]

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram