fbpx
Źródło: alstom.com

listopad 2021

05

8:11:00

Alstom: modernizacja sygnalizacji na odcinku linii kolejowej w Egipcie

31 października 2021 r. – Alstom z powodzeniem wprowadził do komercyjnego użytku modernizację sygnalizacji na odcinku El Fashn linii kolejowej Beni Suef Assuyt (BSA), zapewniając lepszą płynność, łączność i wygodę pasażerów. El Fashn jest 10. oddanym do użytku sektorem linii BSA i jest połączony ze stacjami Maghagha, Beni Mazar oraz Matai i Samalut, które już działają. Faza projektu El Fashn obejmuje 20 km, ale całkowita długość zlecona przez Alstom to 145 km, w tym 10 stacji, 47 przejazdów kolejowych i 198-punktowe maszyny.

Aktualizacja obejmuje elektroniczny system blokad sygnalizacyjnych SIL 4 (rozwiązanie IXL - SmartLock 400 GP), system wsparcia i SCADA, który pomaga operatorom zapewnić wysoką wydajność i dostępność. W zestawie znajduje się również Alstom ICONIS, system TLC i podstacja zasilająca 11 kV, która pozwala zarządcom infrastruktury kolejowej na pełną kontrolę nad operacjami sieciowymi w elastycznym i przyjaznym dla użytkownika pakiecie. 

"Ten kamień milowy jest częścią trwającego planu transformacji egipskich kolei państwowych, ponieważ znacznie poprawia podróż pasażera i otwiera potencjał dla operacji towarowych" powiedział Mohamed Khalil, dyrektor zarządzający Alstom Egipt

W ceremonii otwarcia uczestniczyli inż. Emad Assad Kierownik Strefy Górnego Egiptu w ENR, inż. Mohamed Magdy, BSA Executive Project Manager w ENR, inż. Mohamed Fawzy, kierownik operacyjny w ENR, i pan Ramzi Agoudjil, dyrektor projektu Alstom Egypt BSA.

"Jestem naprawdę wdzięczny za poświęcenie, jakie zespół wykazał w tym trudnym technicznie projekcie. Ten kamień milowy jest częścią trwającego planu transformacji egipskich kolei państwowych, ponieważ znacznie usprawnia podróż pasażera i otwiera potencjał dla operacji towarowych"– dodał Mohamed Khalil. 

Alstom jest partnerem kolei egipskich od 1971 r., wspierając rozwój infrastruktury kolejowej w kraju. Alstom Egipt utworzył silny lokalny zespół i Centrum Doskonałości (COE) zajmujące się systemami sygnalizacji, warsztatami z zakresu zasilania i konserwacji, aby wspierać projekty w regionie Afryka-Środkowy Wschód-Azja Środkowa (AMECA). Wizja Egiptu i silna pula talentów umożliwiły firmie Alstom wniesienie znaczącego wkładu w rozwój egipskiego przemysłu kolejowego. Obecnie Alstom zatrudnia w Egipcie około 500 osób z kilkoma realizowanymi projektami, w tym modernizacją systemu sygnalizacji na linii Beni Sueif – Assyut.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram