fbpx
Źródło: alstom.com

listopad 2021

05

9:11:00

Alstom wyposaży automatyczną linię przyszłego metra Ile-de-France

28 października 2021 – Alstom został wybrany przez Société du Grand Paris na dostawę, wyposażenie i uruchomienie toru 3r & Dszyna energetyczna i urządzenia liniowe dla odcinka wschodniego i wiaduktu linii 18 przyszłego metra Ile-de-France. To zamówienie jest warte 133 miliony euro dla transzy firmowej.

"Po liniach metra 15, 16 i 17 Société du Grand Paris odnawia zaufanie do wiedzy i doświadczenia Alstomu w dziedzinie układania torów. Jestem niezmiernie dumny, że Alstom został wybrany na dostawcę jednego z najważniejszych torów i kontraktów na trzecią kolej we Francji. Tym samym Alstom staje się głównym graczem w budowie linii 18 przyszłego metra w Paryżu, z tym zamówieniem oraz otrzymanym wcześniej zamówieniem na tabor i system automatycznego sterowania" – powiedział Jean-Baptiste Eyméoud, prezes Alstom France. 

"Jako firma odpowiedzialna społecznie, Alstom zrealizuje co najmniej 10% wolumenu tego kontraktu z osobami w integracji społecznej i zmobilizuje ekosystem małych i średnich przedsiębiorstw do realizacji tego projektu" - dodał.

Linia 18 przyszłego metra Ile-de-France to automatyczna linia metra, która ostatecznie połączy Wersal z lotniskiem Orly w ciągu 30 minut, przechodząc przez płaskowyż Saclay, jego ośrodki edukacyjne i badawcze. Odcinek między Massy-Palaiseau a stacją CEA/Saint-Aubin ma zostać oddany do użytku w 2026 r.; odcinek między lotniskiem Orly a Massy-Palaiseau zaplanowano na 2027 rok.

Kontrakt przyznany firmie Alstom obejmuje budowę 46 km jednotorowej linii metra, obsługującej siedem stacji – między lotniskiem Orly a stacją CEA/Saint-Aubin. Alstom nadzoruje wszystkie badania, dostawy, prace i testy toru 3r & D kolej i urządzenia liniowe dla odcinka wschodniego i wiaduktu linii 18. Oprócz toru i 3r & D szyna. W szczytowym momencie projekt zmobilizuje około 250 pracowników z zespołów Alstom Infrastructure France, zarówno na placu budowy linii 18, jak iw zakładzie Alstom w Saint-Ouen.

Alstom oferuje pełną gamę zrównoważonych rozwiązań w zakresie układania torów, elektryfikacji oraz dostaw i instalacji materiałów elektromechanicznych wzdłuż całego toru, na stacjach i zajezdniach.

Te rozwiązania infrastrukturalne, zarówno dla projektów miejskich, jak i głównych, ułatwiają integrację produktów w ramach rozwiązań „pod klucz”.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram