fbpx
Źródło: utk.gov.pl

listopad 2021

06

12:11:00

Interaktywna mapa obiektów infrastruktury usługowej

Urząd Transportu Kolejowego opublikował dane obiektów infrastruktury usługowej (OIU), umieszczając je na interaktywnej mapie Polski. Rozwiązanie to pozwala na zwiększenie dostępności informacji o OIU, co znacząco ułatwi uzyskanie danych dla zainteresowanych dostępem przewoźników kolejowych oraz klientów kolei.

Interaktywna mapa OIU zapewnia dostęp do danych zebranych w Rejestrze Obiektów Infrastruktury Usługowej. Mapa pozwala na łatwe wyszukanie podstawowych informacji o OIU oraz umożliwia ich lokalizację na terenie Polski. Baza danych jest na bieżąco aktualizowana i weryfikowana, dzięki czemu zapewniony jest dostęp do rzetelnych informacji o OIU funkcjonujących na rynku kolejowym.

Urząd Transportu Kolejowego przypomina o obowiązku przekazania przez zarządzających OIU danych o obiektach do rejestru obiektów infrastruktury usługowej. Obowiązek ten wynika z art. 36h ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1043 z późn. zm.) Zgodnie z przepisami ustawy, w rejestrze zbierane są dane adresowe dotyczące operatora, zarządzającego i operatora OIU, informacje o sieci kolejowej, z którą obiekt jest połączony oraz o usługach świadczonych w obiekcie. Na potrzeby aplikacji zbierane są również  m.in.  dane o geolokalizacji obiektu. Nawigacja w systemie jest intuicyjna – użytkownik w czterech zakładkach - obiekt infrastruktury usługowej, lokalizacja, charakterystyka techniczna obiektu, dane kontaktowe, wprowadza wymagane informacje. W aplikacji należy zgłaszać również zmiany w zasadach udostępniania zarządzanych obiektów.

Interaktywna mapa OIU znajduje się [TUTAJ]

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram