fbpx
Źródło: sredzkakolejpowiatowa.pl

listopad 2021

10

12:11:00

Święto Niepodległości ze Średzką Koleją Powiatową

11 listopada odbędą się obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Atrakcyjnie zapowiada się wydarzenie organizowane przez Średzką Kolej Powiatową, która wyruszy w trasę ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla. 

Święto Niepodległości nie mogłoby się odbyć bez interesujących przedsięwzięć. Jednym z nich będzie niewątpliwie specjalny kurs Średzkiej Kolei Powiatowej. 

Pociąg wyruszy w trasę ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla jutro, 11 listopada 2021 roku o godzinie 11:00. Wraz z przewoźnikiem będzie można udać się w nostalgiczną podróż w czasie, nasycając się dumą z naszej narodowej przynależności.

Po przyjeździe do Zaniemyśla będzie dostępna do zwiedzania Izba Pamięci na tamtejszej stacji. Będzie można zobaczyć tam przeróżne eksponaty związane historycznie z kolejnictwem – w tym między innymi historyczne umundurowanie, urządzenia łączności czy sterowania ruchem kolejowym.

Po około półgodzinnym postoju pociąg wyruszy ponownie w kierunku Środy, by po kilkunastu minutach jazdy zatrzymać się na stacji w Śnieciskach. Tam będzie możliwość zasiąść wspólnie do biesiady przy ognisku oraz posłuchać granej na żywo muzyki. To jednak nie wszystkie atrakcje, ale jak na razie Średzka Kolej Powiatowa zostawia to w tajemnicy, lecz zapewnia, że sprawią miłe zaskoczenie. 

Powrót do Środy Wielkopolskiej zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Kolejka wąskotorowa 11 listopada: bilety

Pierwszy gwizdek konduktora zabrzmi 11 listopada o godz. 11:00. Osoby zainteresowane nabyciem biletów, powinny pojawić się na miejscu odjazdu z większym wyprzedzeniem. Cena biletu normalnego to 35 zł, zaś ulgowego - 22,05 zł. Dla rodzin z dziećmi do 16 roku życia (2 dorosłych + 2 dzieci) przygotowano ofertę specjalną i cała wejściówka kosztuje 95 zł. 

Źródło tekstu: sredzkakolejpowiatowa.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram