fbpx
Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

listopad 2021

12

10:11:00

"Podróże z Ambasadorką bezpieczeństwa" cz. III.

Ambasadorka Bezpieczeństwa i rap? Na kanale YouTube PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. opublikowana została ostatnia, trzecia część cyklu animacji edukacyjnych pt. „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Tym razem jest to piosenka, która z pewnością pozostanie w Waszej pamięci na długo. 

Piosenki to nie tylko zwykła rozrywka, ale także niezbędny element edukacji każdego malucha. Dzieci lubią powtarzać poszczególne słowa, przez co rozszerzają swoje słownictwo oraz uczą się znaczeń nowych wyrazów. Piosenki edukacyjne, dedykowane tym najmłodszym, rozwijają zdolności emocjonalne i poznawcze w równie efektywny sposób jak zajęcia w przedszkolu czy szkole. Dlatego też inicjatorzy kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” postanowili stworzyć wyjątkowy utwór, który pomoże utrwalić najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach i terenach kolejowych. To także fantastyczny sposób na utrwalenie zdobytej wiedzy. 

Rytmiczna piosenka z udziałem Ambasadorki bardzo szybko wpada w ucho, a także efektywnie uczy, np. co oznacza znak z lokomotywą, albo z zaporami, czym jest dzikie przejście oraz jak postąpić gdy kierowca utknie na przejeździe. Utwór powstał przy udziale dzieci w wieku przedszkolnym. 

Zachęcamy do obejrzenia i odsłuchania animacji oraz śpiewu i tańca z najmłodszymi. Przygotowana została wersja KARAOKE z tekstem śpiewanym i rapem oraz bez rapu. Kolejna wersja zakończona jest również mini QUIZem dla najmłodszych. 

Źródło tekstu: bezpieczny-przejazd.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram