fbpx
Źródło: alstom.com

Listopad 2021

13

12:11:00

Alstom dostarczy 36 lokomotyw dla Izraela

9 listopada 2021 r. - Israel Railways (ISR) wydał wezwanie do rozpoczęcia dostaw dodatkowych 36 lokomotyw Traxx od Alstom w ramach umowy ramowej w 2015 r. na dostawę 63 elektrycznych Traxx i dodatkowych 74 piętrowych wagonów w 2019 r. Lokomotywy będą dostarczane od kwietnia 2023 do października 2024

36 lokomotyw zostanie dostarczonych między kwietniem 2023 a październikiem 2024 r. w tempie dwóch lub trzech lokomotyw miesięcznie i będzie zawierało unikalne funkcje i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Do tej pory Alstom zakończył dostawę 27 lokomotyw do ISR. Dostarczone lokomotywy obsługują rozwijającą się zelektryfikowaną sieć ISR , lokomotywy utrzymywane przez ISR w zajezdni Lod z obsługą gwarancyjną ze strony zespołów ds. wprowadzania produktów Alstom.

Lokomotywy napędzane są trakcją o mocy 6000 kW przystosowaną do sieci elektrycznej ISR 25kV 50 H. Lokomotywa elektryczna Traxx ciągnęła czerwone dwupokładowe wagony ISR Twindexx Vario dostarczone przez Alstom. Ponad 500 tych piętrowych pojazdów jest z powodzeniem eksploatowanych w Izraelu od 2002 roku, zapewniając bezpieczną, niezawodną i wygodną podróż wszystkim pasażerom w Izraelu. 

"Dziękujemy ISR za przekazanie Alstomowi zawiadomienia o przystąpieniu do dostawy dodatkowych 36 lokomotyw. Alstom jest niezwykle dumny z dalszego udziału w elektryfikacji ISR ​​i ekologicznej ewolucji. Nasze lokomotywy elektryczne ISR Traxx to najlepsze w swojej klasie sprawdzone, niezawodne i ekologiczne rozwiązanie mobilności. Z niecierpliwością czekamy na dalsze dostarczanie tych lokomotyw wraz z ISR, aby osiągnąć nasze wspólne cele dotyczące wyższej wydajności operacyjnej, niższych kosztów infrastruktury oraz wyższej dostępności i niezawodności usług " – powiedział Eran Cohen, dyrektor zarządzający klastra Alstom Israel.

W ciągu ostatnich 20 lat na całym świecie sprzedano ponad 2300 lokomotyw Traxx. Są upoważnieni do działania w 20 krajach na całym świecie i przejechania łącznego rocznego przebiegu 300 milionów km.

Alstom przyczynia się do rozwoju systemów kolejowych w Izraelu od ponad 30 lat, a codziennie setki tysięcy Izraelczyków korzysta z jego produktów, usług oraz ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności. Firma działa w 6 lokalizacjach w Izraelu: centrala w Tel-Awiwie, zakład modernizacji i zakład konserwacji floty w Hajfie, zakład produkcji pojazdów w Dimona oraz projekt Signaling w Tel-Awiwie i Be'er-Sheva. Alstom zatrudnia w Izraelu ponad 250 pracowników i jest zaangażowany w 8 zaawansowanych projektów infrastrukturalnych, dla których dostarcza wagony pasażerskie i lokomotywy elektryczne, systemy sygnalizacji i integracji oraz usługi konserwacyjne.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram