fbpx
Źródło: utk.gov.pl

listopad 2021

15

9:11:00

UTK: Publikacja przewodnika o uzyskiwaniu autoryzacji bezpieczeństwa

UTK opublikował przewodnik o procedurze uzyskiwania autoryzacji bezpieczeństwa objaśniający podstawowe zasady tego procesu. Opracowanie to wyjaśnia, jak wypełnić wniosek i jakie informacje powinny mu towarzyszyć. Będzie on regularnie aktualizowany, podobnie jak przewodnik dotyczący uzyskiwania jednolitych certyfikatów bezpieczeństwa.

Wejście w życie przepisów IV pakietu kolejowego zmieniło zasady uzyskiwania autoryzacji bezpieczeństwa. Zakres zmian w procedurze wydawania tych dokumentów  był znacznie mniejszy niż w przypadku jednolitych certyfikatów bezpieczeństwa, jednak równie istotny. Nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 15 lipca 2021 r. w sprawie autoryzacji bezpieczeństwa i świadectw bezpieczeństwa wprowadziło m.in. wymagania co do zawartości wniosku, a także określiło wykaz dokumentów, jaki należy wraz z nim przedłożyć.

W przewodniku opisane zostały wszystkie aspekty procesu uzyskiwania autoryzacji bezpieczeństwa. Opracowanie to ma ułatwić wnioskodawcom stosowanie nowych przepisów w praktyce. Przewodnik będzie aktualizowany, aby uwzględnić zgłaszane problemy i wątpliwości, a także zmieniającą się rzeczywistość prawną.

Przewodnik został opracowany zgodnie z art. 18c ustawy o transporcie kolejowym. Dokument jest dostępny [TUTAJ] lub na stronie UTK w dziale opracowania oraz w Biuletynie Informacji Publicznej UTK.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram