fbpx
Źródło: pkp.pl

listopad 2021

16

10:11:22

O kolei w Europejskim Roku Kolei

17 listopada br. o godz. 10:00 Przedstawicielstwo PKP w Belgii, Dom Polski Wschodniej i Europejski Komitet Regionów organizują w Brukseli konferencję pt. „Rola i znaczenie transportu kolejowego w europejskich regionach. Budowanie efektywnych regionalnych systemów transportowych opartych na kolei”.

Konferencja organizowana jest w ramach Europejskiego Roku Kolei, który ma na celu zachęcenie Unii Europejskiej, państw członkowskich, władz regionalnych/lokalnych oraz organizacji związanych z sektorem do zwiększenia udziału kolejowego transportu pasażerskiego i towarowego w europejskim systemie transportowym.

Eksperci Komisji Europejskiej, samorządowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele sektora kolejowego podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim najlepszymi praktykami i know-how w zakresie efektywnego planowania, organizacji i rozwoju systemu transportu kolejowego w regionach, w tym szeroko rozumianych nowoczesnych rozwiązań poprawiających jakość usług i doświadczenia klientów kolei.

Konferencja podzielona jest na dwa panele tematyczne moderowane w formie dyskusji:

1) Rola i znaczenie kolei w regionach, budowanie efektywnych systemów transportu regionalnego w oparciu o kolej,

2) Doświadczenia klientów – czyli podnoszenie jakości i atrakcyjności usług kolejowych poprzez innowacje, cyfryzację, rozwiązania door2door itp.

Wydarzenie zorganizowane jest w formie hybrydowej (fizycznej/online).

Załącznik: [Program konferencji]

Źródło tekstu: pkp.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram