fbpx
Źródło: karolinakoldys.pl

listopad 2021

22

9:11:00

UTK: przewóz towarów niebezpiecznych - ruszają zapisy na szkolenie ABK

„Przewóz koleją towarów niebezpiecznych” to temat szkolenia, które odbędzie się 1 grudnia 2021 r. w ramach prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego. Zapisy na szkolenie są możliwe od 17.11, udział w zajęciach jest bezpłatny.

W Polsce przewozi się koleją rocznie około 20 mln ton towarów niebezpiecznych. Około 90 % tych towarów to ropa i produkty ropopochodne (benzyny, oleje napędowe), gazy techniczne (głównie propan-butan) i kwas siarkowy. Przewóz towarów niebezpiecznych stanowi więc istne zagadnienie związane z wykonywaniem działalności kolejowej. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych kontroluje wywiązywanie się przez przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury oraz użytkowników bocznic kolejowych z obowiązków w dziedzinie bezpieczeństwa.

Na szkoleniu omówione zostaną obowiązki uczestników przewozu towarów niebezpiecznych koleją w zakresie bezpieczeństwa. W szczególności poruszona będzie tematyka dotycząca głównych uczestników przewozu towarów niebezpiecznych koleją, obowiązków przewoźnika kolejowego, obowiązków nadawcy i odbiorcy towarów niebezpiecznych, a także wspólnych zadań uczestników przewozu.

Szkolenie odbędzie się 1 grudnia 2021 r. a zapisy rozpoczęły się 17 listopada na stronie ABK [TUTAJ].

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia będzie również stanowić platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram