fbpx
Źródło: alstom.com

listopad 2021

30

10:11:00

Alstom z najnowszymi innowacjami w inteligentnej i zrównoważonej mobilności na Rail Live! 2021

Alstom, światowy lider w zakresie rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności i kluczowy gracz w hiszpańskim sektorze kolejowym, weźmie udział w kolejnej edycji Kolej na żywo! 2021, która odbędzie się w Madrycie w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Wśród wielu działań firma będzie miała pełnowymiarowy wagon metra i będzie uczestniczyć w różnych prezentacjach i spotkaniach, aby pokazać swoje zaangażowanie w zrównoważoną, inkluzywną, bezpieczną, zdrową i wydajną mobilność.

"Na Rail Live 2021 chcemy podzielić się ważnymi aspektami, które jako firma włączyliśmy do naszej strategii wprowadzania innowacji na rzecz bardziej zrównoważonej i inteligentniejszej mobilności. W naszych projektach i strategii kluczowe jest, aby rozwój nowych produktów był coraz częściej bardziej ekologiczne i wydajniejsze, bezpieczne, zróżnicowane i zaangażowane w potrzeby operatorów i podróżnych. Dążymy do promowania rozwoju przyjaznego do życia i rentownego społeczeństwa, mobilności i miast. To jest nasze zobowiązanie"- podkreśla Leopoldo Maestu, dyrektor zarządzający Alstom na Hiszpanię i Portugalii.

Na wystawie Alstom będzie miał ekspertów z różnych obszarów firmy, w tym Leopoldo Maestu (Alstom MD Hiszpania i Portugalia), Eddy Thesee (Alstom VP Cybersecurity Products and Solutions), Paloma Moran (Alstom VP Urban Platform), David Moskowicz (szef of Mobility Orchestration & Passenger Flow Solution) oraz Jaime Borrell (dyrektor ds. rozwoju biznesu w Alstom w Hiszpanii).

Nowe rozwiązania Metro

Alstom będzie miał jedną z kluczowych atrakcji dla odwiedzających tę edycję Rail Live, z modelem w skali 1:1 przyszłych pociągów dla barcelońskiego metra.

Te nowe pociągi, obecnie produkowane w centrum przemysłowym Alstomu w Santa Perpètua w Barcelonie, zawierają najnowsze osiągnięcia w zakresie komfortu, wydajności i zrównoważonego rozwoju, przy najwyższym poziomie zdolności do recyklingu (96,1%), niskim zużyciu energii i zobowiązaniu do przestrzegania najsurowszych przepisów w wykorzystaniu materiałów. Ponadto pociągi te można rekonfigurować w trakcie ich eksploatacji, aby przełączać się między wersją kabinową a wersją automatyczną (GOA4), co umożliwia jazdę bez maszynisty. Jego projekt, uwzględniał również maksymalne wymagania i postępy, aby zapewnić najwyższy komfort na pokładzie, łączność i powszechną dostępność, dla których współpracowaliśmy z Fundación ONCE.

Alstom posiada dwie platformy pociągów metra (MetropolisTM i filmTM) w celu zaspokojenia potrzeb różnych klientów i operatorów. Z ponad 12 000 pojazdów w ruchu w 40 różnych krajach, ponad 10 miliardów pasażerów podróżuje każdego roku jednym z systemów metra produkowanych przez Grupę Alstom na całym świecie.

Strategia rozwoju oparta na innowacjach

W odpowiedzi na bezprecedensowe przyspieszenie potrzeb zrównoważonej mobilności na całym świecie Alstom przedstawił swój plan strategiczny „Alstom w ruchu 2025” w lipcu ubiegłego roku. Zgodnie z tą strategią, aby stać się światowym liderem innowacji na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności, firma znacząco zwiększy swoje inwestycje w badania i rozwój w nadchodzących latach do 550-600 milionów euro rocznie.

Ponadto dzięki nowemu wymiarowi, po integracji Bombardier Transportation, Grupa Alstom posiada najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań w branży, obejmujące wszystkie rodzaje taboru (od tramwajów po pociągi bardzo dużych prędkości), części zamienne, serwis i usługi operacyjne, a także pełen zakres rozwiązań sygnalizacyjnych i technologii mobilności cyfrowej.

Źródło tekstu: Alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram